На комбінаті Запоріжсталь триває капітальний ремонт повітронагрівача доменної печі № 4. Роботи планують завершити до кінця літа.
Запоріжсталь продовжує працювати в надскладних умовах. Наразі через дефіцит сировини та проблеми з логістикою виробництво працює не на повну потужність, однак фахівці компанії працюють над розв’язанням цих питань.
Водночас комбінат продовжує виконання діагностики й ремонтів агрегатів, адже обладнання має працювати чітко та бути готовим до повернення в режим повноцінної роботи. Один із таких ремонтів – капітальний ремонт повітронагрівача № 12 доменної печі № 4. Сьогодні продовжуються масштабні роботи з футерування агрегату.
Трохи теорії
Повітронагрівачі доменних печей – це апарати для нагрівання повітря – холодного дуття, що поступає з повітродувної машини – перед його поданням до доменної печі. Крім того, використання у виробництві повітронагрівачів – найефективніший спосіб економії палива (коксу).
Тож своєчасні якісні ремонтні роботи на повітронагрівачах мають не тільки забезпечити якісне дуття, безперебійну роботу домен, а й забезпечити економію дорого палива.
– Завдяки системному технічному обслуговуванню та вчасно проведеним ремонтам на наших повітронагрівачах, у довоєнний час Запоріжсталь тримав найвищу температуру дуття серед українських підприємств. І сьогодні комбінат продовжує працювати на таких же параметрах, – зазначив начальник доменного цеху Сергій САФОНОВ.
Капітальний ремонт повітронагрівача – процес довготривалий. На цю роботу відводиться приблизно один рік. А графік таких ремонтів складається майже на 30 років уперед. Минулої осені на комбінаті розпочали капремонт повітронагрівача № 12, який планували завершити з випередженням графіку. На жаль, війна змінила плани.
Цікаві подробиці
У газовому цеху, починаючи з травня й до сьогодні, тривають планові ремонти газоочищення мартенівських печей, мереж газопостачання. Ведуться ремонтні роботи на газоочищенні доменної печі № 2 для забезпечення безперебійної роботи домни при можливій її задувці.
У киснево-компресорному цеху виконується ремонт компресора для забезпечення безперебійного подання кисню до підрозділів комбінату.
Роботи для стабільності
Серед основних робіт капітального ремонту повітронагрівача – демонтаж вогнетривкого футерування. Це колосальна робота, яка потребує не тільки професіоналізму, а й часу. Щоб завершити цей етап, необхідно демонтувати приблизно 3,5 тисячі одиниць вогнетривів. Далі – робота над проєктним положенням під насадковий пристрій, на який надалі буде укладатися вогнетривкий виріб, що є третім, фінальним, етапом капітального ремонту.
– Через війну виник дефіцит вогнетривів. Для того, щоб завершити футерування, нам потрібна вогнетривка цегла. Через проблеми з логістикою та зупинку виробництва на деяких підприємствах України, нам довелося шукати альтернативні шляхи постачання. Але й цю проблему ми подолали: нам вдалося зібрати необхідну кількість матеріалів на підприємствах країни, зокрема Каметсталі, та поновити ремонтні роботи, – розповів старший майстер газового господарства доменного цеху Сергій СИДОРЕНКО.
Сьогодні на повітронагрівачі вже проводять роботи з футерування камери горіння, стін, насадки – викладаються нові вогнетриви. Роботи виконують фахівці Метінвест-Промсервісу та персоналу підрозділу. На сьогодні вже виконано більш ніж на 60% ремонтних робіт. Монтажні роботи планують завершити вже в серпні, після чого проведуть розігрів агрегату, що триватиме приблизно місяць. Вже у вересні повітронагрівач планують запустити в експлуатацію. Інвестиції в капітальний ремонт повітронагрівача № 12 складуть 80 млн грн.
Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.