Эта страница еще не переведена на русский язык
Помощь военным 19.01.2023 Читать 5 мин

Запорізькі підприємства Метінвесту виготовляють буржуйки за особливою технологією

На запорізьких підприємствах Групи Метінвест роблять покращені буржуйки для військових і жителів прифронтових регіонів.

Буржуйки, які виготовляють на запорізьких підприємствах Метінвесту, не зовсім звичайні. Спеціалісти поліпшили конструкції типових пічок, беручи до уваги сучасні запити й потреби їх отримувачів. Новинки невибагливі до місця розташування й палива, віддають тепло одразу після розпалювання, здатні швидко обігріти приміщення площею до 50 квадратних метрів, бліндаж чи мобільне укриття. А ще печі, виготовлені зі сталі Метінвесту, ліпші за серійні аналоги, бо їх роблять з металу завтовшки 3-6 мм, тоді як на побутові буржуйки йде двоміліметровий лист. Залежно від моделі, на одну пічку потрібно від 50 до 80 кг металу.

– Першу партію буржуйок наша дільниця виготовила ще в листопаді. Зараз робимо вже третю. У кожній партії – 40 одиниць. На виготовлення однієї такої партії витрачаємо приблизно місяць. У середньому за зміну робимо дві буржуйки, – розповідає Віталій, механік цеху, де роблять печі. – Весь процес у нас розподілений на етапи: спочатку збираємо корпус, потім деталі, кінцевий етап – зварювання всієї конструкції. Технологію виготовлення вдосконалювали самі. Випробовували наші буржуйки й залишилися задоволеними: диму мало, тепла багато. До того ж наші буржуйки компактні та легкі. Таку пічку двоє людей можуть переносити без особливих зусиль.

Разом з буржуйками людям, які їх потребують, відправляють і дрова. Така допомога життєво необхідна в умовах відсутності комунікацій. Загалом від початку повномасштабної війни запорізькі підприємства Метінвесту виготовили більше ніж 2000 буржуйок. Понад 1300 з них уже передали для потреб українських захисників і цивільних жителів прифронтових міст.

З пічками запорізькі активи компанії відправили понад 275 кубометрів дров.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.