Эта страница еще не переведена на русский язык
Модернизация 21.06.2024 Читать 4 мин

Запоріжсталь зупинив на капітальний ремонт доменну піч № 4

Комбінат Запоріжсталь Групи Метінвест, відповідно до інвестиційної програми підприємства, розпочав капітальний ремонт доменної печі № 4. Загальний кошторис ремонту складатиме понад 92 млн гривень.

З 19 травня доменна піч № 4 зупинена для виконання капітального ремонту 3-го розряду. Ключові роботи, які планують виконати в межах оновлення – заміна триконусного завантажувального апарату, ремонт обладнання ливарного двору, шихтоподачі та ключових вузлів повітронагрівача тощо. Роботи триватимуть протягом 8 діб.

Також в межах капітального ремонту заплановано проведення технічного обслуговування аспіраційної системи ливарного двору та бункерної естакади доменної печі № 4, що забезпечить надійну роботу природоохоронного обладнання під час експлуатації печі. Нагадаємо, ефективну очисну установку піч отримала у межах великої реконструкції у 2014 році.

До виконання капітального ремонту залучено досвідчених фахівців доменного цеху, Метінвест-Промсервісу, Запоріжвогнетриву та Еталонбудсервісу.

Зазначимо, що Запоріжсталь, в межах програми екологічної модернізації виробництва, системно інвестує в проєкти реконструкції та підтримання основних виробничих потужностей. З 2012 року на оновлення доменних печей, основних вузлів та агрегатів доменного переділу комбінат скерував близько 5 млрд гривень.

Оновлення та підтримання основних виробничих потужностей та природоохоронного обладнання комбінату є системною роботою підприємства. Зокрема, раніше у поточному році Запоріжсталь роздув після капітального ремонту доменну піч № 2, на оновлення домни комбінат скерував понад 85 млн гривень.

Нагадаємо, що у 2022-2023 рр. у час повномасштабної війни Запоріжсталь скерував на оновлення виробничого обладнання та очисних споруд, які працюють у комплексі,  понад 1,2 млрд гривень. Основну увагу в межах реалізації програми за час повномасштабного вторгнення сконцентрували на підтримці та оновленні обладнання для забезпечення його надійної роботи у непрогнозованих умовах воєнного часу.