Метінвест запровадив програму психологічної реабілітації дітей, постраждалих від війни.
Гуманітарна ініціатива Групи Метінвест «Рятуємо життя» запровадила нову програму психологічної реабілітації постраждалих унаслідок війни дітей співробітників компанії – Strong Generation Camp – Майбутнє. Метінвест за підтримки донорів спрямує на відновлення дітей майже 9 млн грн.
Взяти участь у ній зможуть понад 400 дітей. В одному з найкращих оздоровчих центрів Карпат діти пройдуть спеціально розроблену для них програму реабілітації. Учасниками програми стануть діти мобілізованих до лав ЗСУ працівників Метінвесту та співробітників – вимушених переселенців з усіх українських підприємств компанії, а також діти, що втратили близьких на війні.
На старті програми цього літа плануються три заїзди тривалістю по два тижні кожен. Днями розпочався перший заїзд – 150 діточок відправилися на Захід України, з яких 37 – із Запоріжжя.
«Рятуємо життя» використовує різноманітні підходи до відновлення ментального здоров’я українців, що зазнали травм війни. Ініціатива вже працює з жінками та дітьми за проєктом «Незламна мама» від «Фонду Маша». Спільно з Глобальним договором ООН в Україні створює Центри психологічної реабілітації та підтримки для постраждалих мирних жителів. Проводить хібукі-терапію для дітей Покровська та Мирнограда. Наша нова програма спрямована на психологічну підтримку дітей, які через війну втратили батьків, залишили домівки чи пережили інші травматичні події. Сподіваюся, сила українських Карпат і турбота фахівців допоможуть дітям впоратися з травмами й повернути здатність радіти життю.
— Тетяна ПЕТРУК, директорка зі сталого розвитку та взаємодії з колективом Групи МетінвестПротягом усієї програми дитячих психологів консультуватимуть та супроводжуватимуть фахівці Асоціації психологів України.
– «Діти переживають неймовірний стрес. Не кожен дорослий впорається з усіма викликами, з якими зіштовхуються українці протягом останніх 16 місяців. Я впевнений, що такі проєкти – це великий внесок у майбутнє малечі. На дітей чекає оздоровча програма, а також індивідуальна та групова робота з психологами, тренінги й арт-терапія. Підготована для малечі і розважальна програма: ігри, квести, майстер-класи, екскурсії до озер, гір і водоспадів. Сподіваюся, вони зможуть відволіктися від війни та стресу, – розповів координатор програми Strong Generation Camp – Майбутнє у Запоріжжі Станіслав ЛИСИЦЯ.
Проводжає сина в невелику подорож родина Тернових. Батько Роман – працівник комбінату Запоріжсталь. На війні чоловік з початку повномасштабного вторгнення. Після поранення проходить реабілітацію. Каже, діти втомилися, тож побути подалі від сирен та вибухів їм не завадить. Очікування і в самого мандрівника від подорожі великі.
– Дуже радий, що зможу подивитися Карпати. Туди їде ще багато дітей, сподіваюся, я знайду нових друзів, з якими потім зможу проводити час і в Запоріжжі. Я, як і батько, теж люблю різні походи та природу. Знаю, що там є гірські річки, озера, гори і дуже чекаю, коли ми зможемо подивитися на них, – поділився очікуваннями Артем ТЕРНОВИЙ.
Вперше в самостійну подорож відправляються і дівчатка з родини Узлових. Їх батько був поранений на фронті. Проводжають дівчат мама та тітка. Вони розповіли, що родина вже давно має традицію подорожувати. До війни разом часто їздили на відпочинок, особливо їм подобалося відпочивати на морі.
– Вперше наші дівчата ось так самостійно їдуть кудись далеко. Але це чудово, що в наших дітей є можливість ось так відволіктися від думок про війну, побачити щось нове, побувати в горах – подалі від сирен та постійних вибухів. Дякуємо Метінвесту за цей проєкт. Він точно принесе багато користі, – зазначила Ольга АПАЛАТ, тітка дівчаток.
Ще одні мандрівники – Аріна та Софія. Дівчатка вперше подорожують самостійно. Сподіваються гарно відпочити та отримати багато позитивних емоцій.
– Знаємо, що там є найкрасивіше в Україні озеро – Синевир, дуже хочеться його побачити. Та й взагалі в Карпатах неймовірна природа, тож вже з нетерпінням чекаємо, коли будуть перші екскурсії в гори та на річки, – кажуть дівчата.
Нагадаємо, що ініціативу «Рятуємо життя» створила Група Метінвест у координації з Фондом Ріната Ахметова на початку російського вторгнення в Україну. За 15 місяців повномасштабної війни проєкт допоміг майже 500 тисячам людей у 70 територіальних громадах. Українці отримали близько 4 200 тонн продуктів і засобів гігієни, а лікарні – медпрепарати, витратні матеріали та обладнання на 250 тисяч євро.
До проєкту долучилося майже 200 компаній зі всього світу, 400 волонтерів та 10 фондів і громадських організацій. За понад рік його роботи сума допомоги від донорів перевищила 2,7 млн євро.
Серед основних напрямів роботи «Рятуємо життя» – протезування та реабілітація військових та мирних жителів, а також психологічне відновлення жінок і дітей.
Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.