Эта страница еще не переведена на русский язык
Продукция 19.08.2022 Читать 3 мин

На Запоріжсталі впровадили нову технологію виробництва агломерату

Фахівці агломераційного та доменного цехів Запоріжсталі впровадили нову технологію виробництва агломерату зі зниженням частки дорогої аглоруди. Якість залишається на незмінно високому рівні, а собівартість значно зменшується.

Технології виробництва на Запоріжсталі системно вдосконалюються. З початком війни роботи з цього напрямку не стало менше. Задля підвищення ефективності виробництва, зниження собівартості й розв'язання проблем із дефіцитом сировини фахівці комбінату посилили роботу щодо вдосконалення та економії.

Так, у липні агломераційний і доменний цехи в традиційному тандемі освоїли нову технологію виробництва агломерату. Завдяки якісним змінам удасться не тільки досягти економії у виробництві агломерату, але й у використанні дорогого коксу в доменному цеху.

Технологія в деталях

Підготовка залізорудної сировини – виробництво агломерату – для виплавлення чавуну відбувається на аглофабриці комбінату. Агломерат – це продукт спікання дрібнозернистої залізорудної сировини. Для виробництва використовують аглоруду (залізорудний дріб’язок), залізорудний концентрат, флюсовий вапняк, коксовий дріб’язок. Крім того, використовується так зване «повернення» – дрібний агломерат, що не спікся. Відходи металургійного виробництва – окалина, шлами та колошниковий пил чи повернення – сприяють зменшенню використання дорогого концентрату, руди та коксового дріб’язку.

Руда в цьому процесі – один із центральних компонентів, саме до неї приєднуються та спікаються інші елементи шихти. Інгредієнти надходять до приймальних траншей на рудному дворі. І саме на рудному дворі відбулося закладення експериментального штабеля без вмісту аглоруди. Через підвищення вартості руди внаслідок кризи, спричиненої воєнною агресією РФ проти України, її використання для виробництва агломерату стало надто дорогим. Але фахівці аглодоменного переділу знайшли вихід зі складної ситуації.

– Ми з колегами-доменниками провели відповідні дослідження й дійшли висновку, що за хімічними та фізичними властивостями для виробництва агломерату дорогу аглоруду може замінити матеріал, який виробляє установка «АМКОМ», що перероблює мартенівський шлак у ЦШП. Таким чином ми провели експеримент, заклавши експериментальний штабель без руди, додавши замість неї МОС-1 – металургійні збагачені відходи сталеплавильного виробництва, – розповідає в.о. заступника начальника аглоцеху з виробництва Дмитро КІРЕЄВ. – За цією технологією якість агломерату залишається на такому ж високому рівні, але процес виробництва стає значно дешевшим. Це й було нашою метою – якісна економія.

Нова технологія виробництва агломерату без використання руди дозволила підвищити вміст заліза в агломераті шляхом зменшення вмісту вапняку в шихті. За час роботи аглоцеху на експериментальному штабелі було вироблено майже 61 тис. тонн агломерату й отримано економічний ефект у розмірі 252 тис. доларів.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.