Эта страница еще не переведена на русский язык
Гуманитарная помощь 03.01.2023 Читать 4 мин

У Запоріжжі за сприяння Метінвесту маленьких переселенців реабілітують на воді

У Запоріжжі продовжується безплатний проєкт занять з плавання для дітей вимушених переселенців за методикою Дениса Силантьєва, який підтримує Група Метінвест.

Проєкт «Фізична реабілітація дітей через плавання», який ініціював відомий запорізький спортсмен, срібний призер Олімпійських ігор, чемпіон світу та Європи з плавання, волонтер Денис Силантьєв, продовжується. У межах цього проєкту 118 дітей-переселенців віком від 7 до 14 років за два місяці навчилися плавати й поліпшили свій психологічний стан. Ініціативу підтримала Група Метінвест, яка профінансувала реабілітаційну програму, щоб діти мали змогу займатись у басейні безплатно. Вчив дітей перший наставник Дениса Силантьєва, заслужений тренер України з плавання Сергій Проняєв.

Наприкінці жовтня Денис Силантьєв урочисто вручив дітям дипломи з нагоди успішного проходження занять з плавання. Тоді спортсмен також висловив сподівання, що проєкт буде продовжено в наступному році. Але завдяки тому, що Метінвест вирішив продовжити фінансування цього важливого проєкту, заняття вдалось відновити вже через два тижні, у листопаді. І хоча діти вже добре плавають, реабілітація й оздоровлення для маленьких переселенців є актуальними. До того ж вони вдосконалюють навички. Є у групі й новачки, їх приблизно 30%. Усього зараз займаються 77 дітей-переселенців і дітей військовослужбовців. Про це розповів тренер Сергій Проняєв.

– Батьки звернулися з проханням продовжити заняття, бо дітям це дуже подобається. Вони займаються плаванням з великим задоволенням. Тут ми не шукаємо чемпіонів. Завдання проєкту – щоб діти навчилися плавати, розслабилися, спокійно спали та трошки забули жахіття і страхи, які вони пережили. У них справді змінюється настрій на краще. Я вдячний Денису Силантьєву та Групі Метінвест за можливість дітям безплатно займатися плаванням, – зауважив Сергій ПРОНЯЄВ.

На заняттях у басейні 10-річна Люба з села Велика Білозерка Василівського району Запорізької області навчилась плавати «з нуля».

– Тепер я знаю багато класних видів плавання. Сергій Вікторович – дуже класний тренер – найкращий! Знаю одне, що буду ходити на плавання ще дуже-дуже довго, – каже Люба.

14-річний Дмитро з Бердянська розповів, що займається тут плаванням чотири місяці.

– Навчився плавати кролем, брасом, батерфляєм. Дуже гарно навчився плавати на спині. Мені подобається. Тренер показує багато різних вправ, мені цікаво їх виконувати. Раніше я вмів плавати, але не так добре, як мене навчив тренер. Він каже, що у мене добре виходить, – розповідає Дмитро.

– У Запоріжжя ми приїхали наприкінці серпня, – додає тато Діми Віталій. – Про заняття у басейні повідомила директор спортивного інтернату, куди наша дитина вступила цього року. Син займається боксом, регулярно ходить у басейн. Нам тут дуже подобається, умови найкращі. У сина хороші показники з плавання, я задоволений. Хочу подякувати компанії Метінвест та Денису Силантьєву за організацію цих занять.

Заняття в межах проєкту «Фізична реабілітація дітей через плавання» будуть проходити до кінця січня. Вони сприяють нормалізації стану дітей завдяки руховій активності, пізнаванню нового, позитивним емоціям і корисній зайнятості.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.