Эта страница еще не переведена на русский язык
Истории выживших 11.05.2022 Читать 4 мин

«Тьотя Суп», або Як бути світлом у сутінках бомбосховища

Історія життєрадісної жінки, яка готувала для людей в укриттях Азовсталі та намагалася розрадити дітлахів цікавими рецептами, швидко розлетілася в ЗМІ. А «Тьотя Суп» стала ще одним обличчям Незламного Маріуполя.

Українці продовжують дивувати й надихати весь світ. Спочатку – сталевою витримкою захисників, а згодом – неймовірною людяністю простих громадян. Так, це українці боронять рідну землю від ворога ціною власних життів, рятують з окупованих міст домашніх улюбленців, зустрічають уночі автобуси з переселенцями, ведуть лекції з передової для студентів. І з кожним днем війни таких прикладів нашої духовної сили стає дедалі більше. 


Триматися заради інших

 60 днів без сонця в підвалах Азовсталі, де від вибухів здригаються стіни, могли б зламати будь-кого. Звісно, Наталія могла просто чекати порятунку. Але вона обрала життя – тут і зараз, заради дітей, котрі разом з дорослими ховалися в бомбосховищах. 

Щоб розважити малечу, жінка перетворила приготування їжі на справжню розвагу та влаштовувала конкурси малюнків про улюблені страви. А ще вигадувала цікаві рецепти, аби врізноманітнити скромне меню радощами з мирного минулого. Навіть робила піцу з прісного тіста й консервів.


Наталя працювала машиністом котла на Азовсталі. В укриттях підприємства вона провела понад 60 днів

Називайте мене «Тьотя Суп»

Наталка щодня варила перші страви для мешканців укриттів. Тож дітлахи з нетерпінням чекали ранку, коли можна поспілкуватися з веселою сусідкою. Однак запам’ятати її ім’я вони ніяк не могли. Тоді жінка сама запропонувала називати її «Тьотя Суп». Це миле прізвисько сподобалося малечі, а потім «приїхало» з Наталкою до Запоріжжя. Тепер історія мешканки Маріуполя, що підтримувала дітей серед жахіть війни, розлетілася далеко за межі України. Бо ще раз доводить: світло й життя завжди перемагають, поки є люди з відкритим серцем.

Творчість зі сховищ Азовсталі

За кипяток, супы и каши 

Спасибо всем, отдельное – Наташе.

Дети повара зовут

Однозначно – «Тетя Суп».

Дядько Сашко, помічник на кухні

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.