Про те, що російські агресори зробили з Маріуполем, треба волати на весь світ, щоб цей злочин був побачений, почутий і відчутий у кожному куточку земної кулі. Саме так вважають студентки Маріупольського державного університету, які представили своє відео на кінофестивалі Beilive завдяки проєкту «Рятуємо життя».
Студентки згадують, що їхня робота викликала бурхливі емоції в учасників заходу.
– Реакцію аудиторії можна було відчути навіть у повітрі, – ділиться враженнями Тетяна ХЛІМЕНКОВА. – Усі були зацікавлені й розчулені. Були й ті, хто плакав, не приховуючи власних емоцій. Плакали навіть чоловіки, і це добре, бо вони відчули наш біль. Біль, з яким живе сьогодні Україна.
– Зацікавленість справді була шалена, – додає Світлана ФРОЛКІНА. – Після основних заходів, під час спільної вечері, ми спілкувалися з учасниками. Багато хто з них був навіть молодший за нас, але вони цікавились політичною ситуацією та багато розпитували про наше життя й війну в Україні.
Світлана зазначає, що дівчата були раді здобути новий досвід – як комунікаційний, так і професійний.
– Усі фільми були зняті на соціально важливі теми, та попри серйозність сюжету, вони захоплювали. Узагалі подорож була цікавою. Ми спілкувалися з різними людьми, говорили про те, що було й що чекає світ попереду. Чим більше українці будуть брати участь у різних заходах та говорити правду, тим краще і для України, і для світу, щоб застерегти інші країни, що може бути в разі війни, – поділилася думкою Світлана.
Завдяки зусиллям творчої молоді, викладачів і друзів-партнерів світ більше дізнався про трагічні події в Маріуполі й Україні, які спричинив напад РФ 24 лютого 2022 року.
– Щиро вдячний гуманітарному проєкту «Рятуємо життя» за допомогу вимушеним переселенцям з Маріуполя і підтримку професійного зростання наших студентів, – сказав ректор Маріупольського державного університету Микола ТРОФИМЕНКО. – Участь наших молодих кінематографістів у фестивалі – це гідна можливість розповісти про те, що молоді люди пережили в Маріуполі, їх одноліткам зі всього світу.
– З цього фестивалю дівчата привезли досвід, який ми обов’язково використаємо. Ми продовжимо нашу роботу, щоб те пекло, яке чинили росіяни в Маріуполі, не повторилося більше ніде й ніколи, підкреслив викладач телевізійного менеджменту МДУ Микола ОСИЧЕНКО.
Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.