Эта страница еще не переведена на русский язык
Метинвест Политехника 20.06.2024 Читать 4 мин

Студенти Метінвест Політехніки здобували практичні навички на Запоріжсталі

Для 35 майбутніх металургів та матеріалознавців, які навчаються у Метінвест Політехніці, відбувся практикум на Запоріжсталі. Протягом тижня студенти відвідали майстер-класи, лекції викладачів та фахівців металургійного комбінату, а також закріпили знання виконанням лабораторних робіт.

В офлайн сесії взяли участь студенти, які навчаються за освітніми програмами «Інноваційна діяльність в матеріалознавстві», «Сучасні технології прокатного виробництва», «Аглодоменне виробництво», «Металургія сталі», а також «Управління модернізацією металургії».

Спеціалісти металургійного комбінату провели низку майстер-класів, зокрема, з контролю якості продукції, модернізації виробництва прокату, підвищення ефективності роботи підприємства та безпеки виробництва.

– Співробітники підприємств Метінвесту, які вдосконалюють та розширюють свої знання – це цілеспрямовані і вмотивовані люди. Тема модернізації виробництва прокату, яку ми зі студентами розглянули на майстер-класі, дуже широка та багатошарова, однак нам вдалося зазирнути у суть. Працюючі студенти Метінвест Політехніки здатні більш глибоко дивитися у процеси, технологію, бо вже мають за плечима цінний досвід. Окремо хочеться зазначити, що усі вони – активні та допитливі, ми обговорили чимало цікавих питань поза темою майстер-класу, – додав начальник цеху гарячої прокатки Запоріжсталі Семен СВИРИДОВ.

Практики розповіли студентам про сучасні вимоги ринку та опанування виробництва нових видів металопродукції, ІТ-рішення та інформаційні системи для організації, контролю та безпеки виробництва. Вони також охопили перспективи модернізації та автоматизації прокатних виробництв. Окрему увагу приділили управлінню промисловою безпекою та охороною праці, міжнародним стандартам та їх впровадженню на Запоріжсталі.

– Серед студентів Метінвест Політехніки, які цього разу відвідали Запоріжсталь, є і наші співробітники, і колеги з інших підприємств Групи. Але усіх нас поєднує бажання розвивати виробництво, підтримувати економіку і робити нашу продукцію більш якісною за умови зменшення витрат. Це доволі складна та комплексна задача, у варіантах вирішення якої на практиці ми розбиралися разом зі студентами-металургами на майстер-класі з підвищення ефективності роботи підприємства. Дуже приємно бачити, коли люди залучені і щиро цікавляться тим, що вивчають, серйозно бачать себе у професії і мають амбіції та великі цілі, – підкреслив старший менеджер управління з операційних поліпшень Запоріжсталі Олександр МІШИН.

В рамках дисциплін, що вивчаються, майбутні металурги та матеріалознавці закріпили отримані знання під час лабораторних практикумів. Студенти досліджували фактори, що впливають на якість металопрокату, методи попередження дефектів форми, визначали пружну деформацію робочої кліті, проводили мікро- та макроструктурні аналізи та визначали механічні характеристики металопродукції.

– Ми разом зі студентами Метінвест Політехніки провели низку лабораторно-практичних занять, де вони побачили реальну роботу з напряму лабораторного контролю якості сировини і продукції. Наша робота дуже важлива, бо жодна партія металопродукції не покидає комбінат без наших випробувань. Я сама випускниця Метінвест Політехніки минулого року, і на практиці знаю, що поєднання наукового підходу та теорії із практичними напрацюваннями та реальним виробництвом дає більш якісні результати, – зазначила провідний інженер центру з випробувань та атестації продукції Запоріжсталі Альона ТЕРЕЩЕНКО.

Офлайн сесія стала важливою частиною навчального процесу, адже дає студентам можливість побачити на практиці те, що вони вивчають у теорії. Ігор БОЙКО, доцент кафедри металургії, матеріалознавства та організації виробництва, зазначив, що завдяки безпосередньому спілкуванню з фахівцями в умовах реального виробництва, студенти змогли краще зрозуміти сучасні вимоги до металопродукції та методи, що використовуються для покращення якості та ефективності виробництва.

Окрім того, наголос на промисловій безпеці та міжнародних стандартах підкреслює важливість комплексного підходу до навчання, що враховує не лише технічні, але й управлінські аспекти професії.

– Дякуємо керівництву та фахівцям Запоріжсталі за гостинність і цінний досвід. Без сумніву, такі практикуми сприяють формуванню висококваліфікованих спеціалістів, готових до викликів сучасної індустрії, – додав доцент Метінвест Політехніки.