Презентувала проєкт під час конференції Олена Красуля, студентка освітньої програми «Технології відкритої розробки родовищ». Вона представила детально проведений аналіз існуючих способів кріплення виробок анкерами, розповіла про використання анкерних кріплень у цивільному будівництві, - як саме різні конструкції анкерних систем використовуються для кріплення гідротехнічних споруд, об’єктів промислового будівництва, закріплення схилів, а також про те, яку велику роль відіграють анкери в забезпеченні стійкості гірничих виробок. Запропонований спосіб встановлення фрикційного анкера дозволяє забезпечити надійне закріплення порід при скороченні матеріальних та трудових витрат на кріплення порід.
На етапі проведення досліджень, підготовки наукового проєкту та виступу на конференції ініціативних студентів підтримали викладачі першого недержавного гірничо-металургійного вишу. Іван САХНО, доктор технічних наук, професор кафедри базових галузей промисловості, наголосив на важливості створення наукових студентських проєктів та поділився враженнями від заходу:
– Наука рухає світ вперед, і в інженерно-технічних напрямках без інноваційних ідей досягти сталого розвитку, який є запорукою майбутнього нашої країни, неможливо. Студенти Метінвест Політехніки – ініціативні та креативні, і наше завдання – не тільки навчати, а й всебічно їх підтримати на шляху розвитку науки. Участь у конференціях дає можливість продемонструвати власний потенціал та посилити мотивацію для генерування нових ідей і проєктів. Тішить, що виступ нашої студентки, Олени Красулі, викликав живу дискусію серед науковців. Було багато питань, здебільшого щодо технології реалізації нового способу встановлення анкерів і практичної реалізації. Підсумовуючи результати участі, наукову роботу оцінили позитивно, а пані Олені побажали не зупинятись і довести дослідження до логічного завершення у вигляді промислового впровадження.
Конференція відбулася в онлайн-форматі на базі Національного технічного університету «Дніпровська Політехніка». Проєкт студентів Метінвест Політехніки отримав позитивні відгуки від наукової та освітянської спільноти. Робота продовжується і надалі: подальші дослідження будуть спрямовані на пошук параметрів наведеного способу встановлення анкерів.