Эта страница еще не переведена на русский язык
Важная новость 17.02.2023 Читать 4 мин

Стартував проєкт підтримки захисників Маріуполя «Серце Азовсталі»

За проєктом «Серце Азовсталі» захисники Маріуполя та члени родин загиблих, полонених і безвісти зниклих оборонців комбінату-фортеці отримають системну допомогу. На підтримку військових і їхніх сімей Рінат Ахметов виділив один мільярд гривень. 

Мілітарна ініціатива Сталевий Фронт Ріната Ахметова – це масштабна кампанія допомоги бізнесів SCM українським Збройним силам, розвідникам, медикам і працівникам критичної інфраструктури, що реалізується з першого дня війни. У січні 2023 року Рінат Ахметов анонсував новий напрям роботи Сталевого Фронту – підтримка захисників, які героїчно тримали оборону Маріуполя на початку ворожого вторгнення. Для цього створено окремий проєкт із символічною назвою «Серце Азовсталі». 

Їхній подвиг не має аналогів у сучасній історії. Саме завдяки їм, їхній жертовності та мужності у стримуванні ворога в перші місяці війни всі ми сьогодні відчуваємо неминучість перемоги України.

— Рінат Ахметов

У межах проєкту є кілька ключових програмних напрямів: здоров’я (лікування, реабілітація та протезування військових); робота (допомога в адаптації  до цивільного життя після служби); родини (допомога сім’ям загиблих, полонених і безвісти зниклих оборонців Маріуполя); юридичний супровід та правозахист; психологічна підтримка й допомога хлопцям і дівчатам, які повертаються з полону.

Щоб проєкт був максимально корисним, «Серці Азовсталі» матиме координаційну раду. В дорадчому органі будуть представники військових підрозділів, які обороняли Маріуполь навесні 2022 року. Члени координаційної ради верифікуватимуть (підтверджуватимуть) кандидатури людей, які звертатимуться по допомогу, та вирішуватимуть, як їм найкращим чином допомогти. 

Презентація «Серця Азовсталі» відбулася 16 лютого. Під час заходу гостей ознайомили з головними принципами роботи проєкту, напрямами діяльності, програмою та людьми, які втілюватимуть його цілі. 

– Наші захисники 86 діб тримали оборону Маріуполя в повній облозі. Їх подвиг дозволив загальмувати наступ російської армії та вже став світовою легендою, символом української незламності. Тоді оборонців об’єднав завод Азовсталь, сталева фортеця України – з надійними укриттями, запасами їжі та води на багато тижнів, запасами медикаментів і палива. У кожного захисника Маріуполя є право на гідну підтримку сьогодні й гідне майбутнє завтра. Саме тому Рінат Ахметов доручив створити  «Серце Азовсталі» як дієву систему підтримки воїнів  із повагою до подвигу героїв та їхньої гідності, – зазначила під час презентації директорка зі зв’язків із громадськістю SCM Наталія ЄМЧЕНКО.

Проєкт здійснюється за організаційної підтримки Групи Метінвест, яка є власником металургійного комбінату Азовсталь. Саме оперативні дії компанії зробили сховища підприємства придатними для повноцінного укриття. Це врятувало життя мирним мешканцям, які переховувалися в підвалинах Азовсталі, й допомогло оборонцям міста протриматися майже три місяці та протистояти ворогам, що мали значну кількісну перевагу. 

– Азовсталь був останньою лінією оборони ЗСУ в Маріуполі. Завдяки мужності й незламності українських захисників цей комбінат-фортеця став символом боротьби всієї країни. Наразі складно говорити про відновлення металургійних підприємств. Однак уже зараз ми маємо подбати про людей, які героїчно протистояли ворогам. Уже зараз треба підтримувати тих, хто вижив, сім’ї загиблих оборонців Маріуполя або безвісти зниклих воїнів. Саме тому проєкт «Серце Азовсталі» – дуже своєчасний і вкрай необхідний. Група Метінвест була, є та буде опорою України до самої перемоги. Маріуполь неодмінно буде відбудовано, і металурги візьмуть у цьому безпосередню участь. Наша компанія докладе максимум зусиль, щоб Місто Марії знову стало Містом Мрії – комфортним, успішним і гарним. Містом, яке завжди буде пам’ятати та шанувати своїх захисників, – зауважив генеральний директор Групи Метінвест Юрій РИЖЕНКОВ.

 Керувати діяльністю проєкту буде Ксенія Сухова. 

– За кожним напрямом «Серця Азовсталі» формуються гнучкі програми, що адаптуватимуть до особливих потреб нашого контингенту. Нас консультуватимуть експерти в кожній галузі, але головні експерти для нас – оборонці Маріуполя, які точно знають, що важливо, а що ні для побратимів та родин тих, хто ціною власної волі й життя виборював свободу України, –  повідомила Ксенія СУХОВА.


Місія «Серця Азовсталі» – повага та підтримка для кожного захисника Маріуполя

– Коли хлопці виходять з полону, спеціалісти намагаються допомогти, але не всі бійці йдуть на контакт. Їм важко, особливо тим, хто з ампутацією. Вони отримали протези, найчастіше через волонтерів. Так, їх відправляють за кордон, оперують, лікують, вони повертаються додому і про них забувають. Військові не можуть знайти себе в соціумі, і з цим треба допомагати, – поділився думкою Олександр ЧОЛОВСЬКИЙ, захисник Маріуполя, заступник командира з бойової підготовки 2 батальйону 36 окремої бригади морської піхоти, капітан.

– Дуже важливо нікого не забути, щоб усі були залучені до цього проєкту. Ключовий момент – адресна допомога сім’ям загиблих у Маріуполі героїв, полоненим та родинам усіх, хто вважається зниклими безвісти. Треба зробити так, щоб допомогу й турботу надали максимальній кількості родин наших воїнів, а це дуже кропітка та складна робота, – прокоментував завдання проєкту Сергій СОВІНСЬКИЙ, захисник Маріуполя, начальник служби оперативної підготовки Східного територіального управління НГУ, полковник. 

Проєкт «Серце Азовсталі» бере запити на підтримку з 16 лютого 2023 року. 

Заявки на допомогу приймаються:

◾ на сторінці сайту «Сталевий фронт» у розділі «Серце Азовсталі» https://steelfront.scm.com.ua/pro-serce-azovstali

◾ на електронну адресу: heart.azovstal@gmail.com

◾ за номером телефону +38 (068) 083 88 00 та в месенджерах.

Стежити за проєктом, його програмами, новинами та кейсами можна в фейсбуці: https://www.facebook.com/HeartofAzovstal/ 

Нагадаємо, що Сталевий фронт Ріната Ахметова – ініціатива, яка об’єднала всю мілітарну допомогу бізнесів SCM для ЗСУ, ГУР, медиків і працівників критичної інфраструктури. Загальна сума допомоги наразі становить 4,5 млрд грн (без урахування 1 млрд грн, що цільовим чином спрямують саме на «Серце Азовсталі»). 

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.