У межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова Група Метінвест реалізує великий проєкт зі сприяння розмінуванню України. Компанія запустила серійне виробництво протимінних тралів і допомогла з відкриттям навчальних центрів для саперів.
Повномасштабна війна все ще триває, а Україна вже є найбільш замінованою країною у світі. Наразі вибухонебезпечними предметами – мінами, бомбами, що не розірвалися, а також артилерійськими снарядами забруднені тисячі квадратних кілометрів деокупованої території. Не кажучи вже про лінію фронту. Тож розмінування українських земель є одним із найактуальніших викликів перед державою: і після перемоги, і зараз. Допомогти розв’язати нагальну проблему взявся Метінвест.
Сталеві помічники для танків
Минулого року Метінвест почав розробляти проєкт протимінних тралів, а згодом виготовив перші експериментальні зразки з власної сталі. За запитом українських військових фахівці компанії удосконалили конструкцію КМТ-7, зробивши свій аналог. Принцип його дії простий: парні катки кріпляться на танки й під час наїзду на вибухонебезпечний предмет приймають на себе детонацію. В результаті – бронетехніка й люди залишаються неушкодженими.
МОВОЮ ЦИФР
Вага одного комплекту катків сягає 6,5 тонн, розмір – 3,77 х 3,44 метра. За нормативами ЗСУ один трал має витримувати 4-5 підривів протитанкових мін. Оскільки трали працюють у парі, обидва мають витримувати від 8 до 10 підривів.
Протимінні трали від Метінвесту пройшли всі необхідні випробування від Міністерства оборони України та вже слугують воїнам на фронті. Наразі компанія передала 10 одиниць техніки. Фахівці мають змогу виготовляти до п’яти тралів на місяць. Потреба в таких конструкціях є по всій лінії фронту, адже ворог дуже щільно мінує територію.
– Протимінні трали – важлива складова контрнаступальних дій. Вони не тільки захищають екіпажі танків, але й розчищають шлях для піхоти. Наявність подібного обладнання, яке можуть виготовляти українські підприємства, критично важливе для країни під час війни, – зазначив командир 23-ї Окремої бригади охорони громадського порядку «Хортиця» Національної гвардії України Андрій БЄЛЯЄВ.
Навчання, яке рятує життя
Ще одним напрямком роботи Метінвесту зі сприяння розмінуванню України є допомога з навчанням саперів.
– Підготовка висококваліфікованих вибухотехніків – вкрай нагальне питання для України: без їхньої роботи неможливо налагодити життя на деокупованих територіях та забезпечити просування українських воїнів там, де на них чекають – і аж до державних кордонів України, – розповів операційний директор Групи Метінвест Олександр МИРОНЕНКО.
Щоб забезпечити фахову підготовку для понад 3000 спеціалістів, Метінвест виступив партнером відкриття Центру протимінної діяльності Державної спеціальної служби транспорту, що на Чернігівщині. Через фандрейзингову платформу United 24 компанія інвестувала 9,5 млн грн. За ці кошти було зведено капітальну адміністративну будівлю. Офіційне відкриття центру відбулося в листопаді 2023 року. Він займатиметься плануванням, практичною організацією та координацією заходів протимінної діяльності.
ФАКТ
Вибухонебезпечні пастки, залишені окупантами, є великим ризиком для мирного населення на звільнених територіях. Також ворожі міни ускладнюють та гальмують просування українських воїнів уперед.
Окрім того, Метінвест долучився до облаштування навчального центру для саперів на південному сході України. Компанія оперативно відреагувала на запит військових і надала все необхідне.
– Навчання у саперів не буває одноразовим, вдосконалювати свої навички вони мають постійно. Вже зараз видів мін просто безліч, а вони й надалі продовжують змінюватися, змінюються й засоби їх установки. Відповідно, треба знати різні і найновіші технології з їхнього знешкодження, – розповів сапер та інструктор на псевдо «Змій».
Військові вдячні Метінвесту за допомогу, адже потреба в кваліфікованих саперах зростає з кожним днем
Загалом від початку повномасштабної війни в межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова Метінвест спрямував на підтримку Сил оборони України 2,5 млрд грн. Зокрема, компанія передала 150 000 бронежилетів, 25 000 касок і шоломів, 80 000 протитанкових їжаків, 31 500 турнікетів, 1 500 дронів, 2 000 одиниць військової оптики, 520 автівок і 330 спеціальних мобільних укриттів.