Колектив дільниці «Ремонт гірничих виробок № 7» веде роботи зі встановлення анкерного кріплення, значно випереджаючи план.
Буріння та встановлення анкерного кріплення – основна спеціалізація ділянки РГВ-7. Ці роботи проводяться на видобувних дільницях для більш якісного управління породами крівлі, бортами виробок, підтримки штреків, запобігання деформації аркового кріплення, зменшення зазорів та перерізу вироблення. Це дозволяє зробити більш міцними породи крівлі, що розшарувалися, уникнути обвалів, травматизму.
Анкери бувають сталеполімерні та канатні. Буріння шпурів і встановлення анкерного кріплення всіх типів проводиться за допомогою анкеропосадкових агрегатів MQT-120, яких у резерві дільниці зо 20 одиниць. На сьогодні день колектив значно випереджає графік робіт зі встановлення канатних і сталеполімерних анкерів на видобувних дільницях. На дільниці № 1 випередження складає 150 метрів, на дільниці № 2 – 300 метрів, на дільниці № 3 – 270 метрів, а в новій лаві дільниці № 7 – 300 метрів. Як зазначають фахівці, такі показники цього року зафіксовано вперше.
Запорука успіху колективу – його згуртована команда загальною чисельністю 87 осіб. Керує дільницею Олександр Відющенко, а бригаду гірників підземних з ремонту гірничих виробок очолює Артем Передерій.
– На підприємстві я працюю майже 10 років. І весь цей час – на дільницях з ремонту гірничих виробок, – розповідає бригадир. – Приблизно шість років очолюю бригаду. До цього працював на залізниці в будівельному відділенні. Робота була пов'язана з частими відрядженнями й роз'їздами, а мені хотілося стабільності та бути на одному місці. Тож обрав шахтоуправління, про це ще жодного разу не пошкодував.
Установка анкерного кріплення – творча й багатогранна робота. Так вважають гірники, які віддали цій справі не один рік свого життя. Серед них – ланкові Олексій Галкін та Назар Янчевський. Від їхнього досвіду й уміння багато в чому залежать підсумкові показники колективу.
Сьогодні, коли до Покровського району щодня прибувають переселенці, дільниця РГВ-7 для багатьох стає першим робочим місцем. А щоб новачки швидше освоїлися, в колективі є досвідчені наставники.
Євген Драчов – один із них. У нього до людей особливий підхід. Вимогливий, але в складній ситуації обов'язково допоможе та підкаже. Його учнем багато років тому був Артем Передерій, який сьогодні виконує обов'язки бригадира й також допомагає освоїтися тим, хто вперше прийшов на шахту.
– Підтримка гірничих виробок – важливе та відповідальне завдання. Насамперед тому, що це питання впритул пов'язане з безпекою. Раніше випередження за видобувними дільницями не перевищувало 30-40 метрів. Зараз ми фіксуємо від 150 до 300 метрів – результат, який показує дільниця РГВ-7. Це високі показники, що є важливими для подальшої безпечної роботи видобувних колективів, – зазначив заступник директора з виробництва ШУ «Покровське» Микола НОВІКОВ.
Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.