Эта страница еще не переведена на русский язык
Событие 22.04.2022 Читать 6 мин

Робота зі сталевим характером

Сталеплавильний переділ повертається до життя, наслідуючи приклад багатьох підрозділів, які частково відновили роботу після вимушеної консервації. Майже 87 років тому на комбінаті було виплавлено перший ковш сталі. З того часу багато що змінилося – люди, технології, обладнання. Але незмінною залишилася героїчна праця сталеварів.

На початку активної фази війни РФ в Україні сталеплавильний цех, разом з іншим устаткуванням комбінату, було законсервовано. Сьогодні ж сталевари знову готуються до випуску сталі. Попри все, українські металурги невпинно підтримують економіку країни й рідного краю.

Сталевари Запоріжсталі минулого тижня вже випустили перші плавки після консервації, піч № 6 повністю готова до роботи, обладнання працює чітко та безперебійно. Чавун і сировина вже завантажені, кисень поступає до печі, далі – хімічні реакції перетворять суміш необхідних речовин на сталь. Складний процес виплавлення сталі завершується пробами та випуском до ковшів. Так, завдяки старанності, професіоналізму й досвідченості фахівців сталеплавильний цех виробляє новонароджену сталь, яка після довгої дороги за технологічним ланцюгом комбінату перетвориться на готову продукцію.

– Наразі наш переділ повністю готовий до роботи. Ми вже випустили пробні плавки сталі та налагоджуємо процес і надалі. Сьогодні я можу чітко сказати, що обладнання працює налагоджено, колектив фахівців діє самовіддано та професійно. Часткова розконсервація цеху пройшла за планом завдяки досвіду наших працівників і їх бажанню працювати, – зазначив заступник начальника сталеплавильного цеху з виробництва Олександр ПОНОМАРЕНКО.

Сталевари Андрій Кримцев та Олександр Єльцов вже несуть трудову вахту на печі, що працює. За наявності чавуну контролюють і керують процесом виплавлення сталі біля самих витоків. Допомагають їм у цьому підручні сталеварів – Олександр Харитоненков та Віталій Вальчук.

Жоден монітор не замінить майстру безпосереднього спостереження за процесом. Старший майстер блоку печей Юрій Загорулько і майстер блоку печей Володимир Артемов можуть багато сказати про плавку, судячи з остигання проби, її вигляду на зламі й навіть із кипіння сталі у ванні. Можливість власноруч управлятися з розпеченим металом переважає будь-які незручності. Сталевар – це професія мужніх і сильних людей.

Як сталевари до старту готувалися

Щоб запустити обладнання без ушкоджень та нештатних ситуацій, працівники сталеплавильного переділу протягом періоду консервації робили все необхідне – контролювали параметри, слідкували за холодним ходом агрегатів і виконували відповідні превентивні ремонти.

Дружно й завзято з роботою впоралися працівники сталеливарного переділу. Безпосередньо перед запуском печі в цеху працював персонал служби електриків та механіків. Слюсар-ремонтник Володимир Бахтін має багатий досвід, працює на комбінаті понад 20 років, ветеран праці. Володимир почав свій трудовий шлях сталеваром, а зараз виконує роботу  інструментальника, забезпечує колектив необхідним для роботи інструментом.

Електромонтер Артем Вінник забезпечує та підтримує роботу механізмів обладнання сталеплавильної печі. Артем не сам виконує всі необхідні роботи, колезі старанно й професійно допомагає  електромонтер з ремонту та обслуговування електрообладнання Віктор Бабенко.

Слюсар-ремонтник Євген Павличенко пройшов шлях від сталевара до слюсаря-ремонтника, фахівець працює віддано та натхненно зо 20 років. Він забезпечує безперебійну роботу електрообладнання й агрегатів сталеплавильного переділу, усуває несправності в роботі запірної арматури тощо. Багатий досвід у роботі та повагу в колективі має й майстер газопічного господарства Максим Тетерятник, який починав роботу газівником. Зараз Максим слідкує за ремонтами та роботою печей, а ще контролює наряд-допуски для служб цеху, несе відповідальність за всі енергокомунікаціі – електрику, воду, газ. 

Відповідальна робота й у майстра енергослужби Вадима Вінника, який перевіряє роботу обладнання завалочних машин і кранів, безаварійна робота яких потрібна для введення інших агрегатів до роботи.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.