Эта страница еще не переведена на русский язык
Гуманитарная помощь 10.03.2023 Читать 5 мин

Рік «Метінвест – разом!»: 2800 консультацій для співробітників і їхніх сімей

Уже рік для співробітників Групи Метінвест і членів їхніх родин працює унікальний сервіс «Метінвест – разом!». В умовах повномасштабної війни вони мають можливість отримувати безоплатну психологічну підтримку.

Перший день повномасштабного вторгнення українці пам’ятатимуть усе життя. 24 лютого 2022 року ми прокинулись у новій реальності. Відтоді чи не в кожного з’явилася постійна тривога та відчуття страху за власну безпеку й життя близьких, долю країни та невизначеність майбутнього. Щоб допомогти співробітникам та їхнім сім’ям впоратися зі стресом і пережити складні емоції, рівно рік тому компанія запустила унікальний проєкт «Метінвест – разом!», який реалізується спільно з Wellbeing Company. 

За цей час психологи сервісу провели майже 2800 індивідуальних і групових консультацій. Професійні фахівці та коучі вміють працювати з будь-яким емоційним станом, тож протягом усього року попит на послуги був стабільно високим. Першочергово людей цікавить подолання тривожності, робота з психологічними травмами та ПТСР, переживання горя і втрати. Особливої підтримки потребують мешканці Маріуполя, яким довелося пройти справжнє пекло війни.

ПРО ФАХІВЦІВ

Всі психологи є фахівцями високого рівня. Мають мінімум п’ять років досвіду практичного консультування, є дійсними членами професійної асоціації психологів. Водночас це звичайні люди – чуйні, теплі й відкриті.

Найчастіше за допомогою до «Метінвест – разом!» звертаються жінки. Це понад 70% від загальної кількості унікальних користувачів сервісу, але в лютому кількість чоловіків дещо зросла порівняно з попереднім періодом. 

Щодо віку, то переважають люди категорії 31-40. Багатьом для стабілізації психологічного стану вистачає зо п’ять-десять консультацій. Але є й такі клієнти, які йдуть у тривалу психотерапію, тож кількість зустрічей із психологом у них сягає понад 30.

Мій психолог – дивовижний спеціаліст. Вона за диханням, за емоцією на обличчі зчитує мій стан. Я починаю консультацію в одному настрої, а завершую її зовсім в іншому – в рівновазі, з ясними думками.

— ТЕТЯНА, клієнтка сервісу

Також у межах роботи сервісу проводяться групові онлайн-зустрічі з психологами «Сильні разом!». Тут можна виговоритися чи послухати інших, знайти однодумців і відповіді на найбільш актуальні питання щодо психічного здоров’я. Окрім того, нещодавно стартувала серія щомісячних вебінарів за участі провідних експертів у сфері психології. Вони будуть корисними для всіх, хто хоче залишатися стресостійкими, навчитися швидко адаптуватися в умовах невизначеності, знайти дієві інструменти для підтримки себе, рідних, колег і друзів. 

Як пережити синдром річниці війни?

Останнім часом усе більше людей відчуває психологічне навантаження, викликане синдромом річниці війни. Це повторне переживання того, що колись травмувало. Ми знов і знов на всіх рівнях можемо програвати в пам’яті і відчувати те, що відбувалося. В здоровому варіанті – минулі переживання зустрічаються з теперішньою силою і здобутками, і мають інтегруватися в досвід. Але саме зараз ми можемо відчувати «затопленість» минулим. Публікуємо кілька порад від психологині Світлани РОЙЗ, як допомогти собі в такі моменти: 

◾ Зазначайте дати – кожен день зауважуйте динаміку. 24 лютого 2022 року минуло. Зараз 2023 рік. Кожного дня пишіть поточну дату.

◾ Уявіть, що ми не повертаємося в ту ж саму точку, ми зробили коло, як в русі спіралі. Ми проходимо НАД цією «точкою». І ми вже інші. Дивитися в минуле коректніше і безпечніше із контакту з теперішнім. Нам потрібна усвідомлена уважність до свого тіла. До своїх потреб.

◾ Разом з психологом можна пригадати день 24 лютого, послідовність дій, тілесних реакцій – це важливо, щоб зробити досвід усвідомленим. Те, що усвідомлено, перестає нами володіти. Краще це робити зі спеціалістом.

◾ Це нормально, коли люди поруч із нами починають пригадувати, що відбувалося в цей день. Наша пам’ять повертає нас до «початку». Але з кожним новим прочитаним дописом зі спогадами ми можемо відчувати, як провалюємося в емоції та свої спогади. Нам важливо бути уважними до себе.

Якщо ви відчуваєте, що не зможете самотужки впоратись, звертайтеся до психологів «Метінвест – разом!». Кожен співробітник Метінвесту та його рідні мають можливість подзвонити на лінію для телефонних звернень 0 800 600 170 чи написати в месенджер. Отримати підтримку можна сім днів на тиждень з 8:00 до 20:00.

Додаткову інформацію щодо роботи сервісу «Метінвест – разом!» шукайте на внутрішньому порталі компанії.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.