Больше чем сталь 26.08.2021 Читать 3 мин

Пішохідний міст

Про нього мріяли всі кияни, та найбільше вподобала молодь – за стильний дизайн, інстаграмні краєвиди й адреналіновий присмак прогулянок. І хай цей міст наймолодший зі столичних, він уже став візитівкою Києва.  

Добре, коли мрії збуваються. Хай навіть довелося чекати 80 років. Для міста з тисячолітньою історією цей час – наче мить. Об'єднати Володимирську гірку з Хрещатим парком хотіли давно. В архівах зберігся проєкт Урядового центру Києва 1934 року, де зображений віадук через Володимирський узвіз. Ми не знаємо точно, яким планували його архітектори, але версія 2019 року варта очікувань цілого міста!

Міст добре вписався в парковий ансамбль


Велосипедно-пішохідний міст завдовжки 216 метрів має звивисте полотно: кожен вигин – це оглядовий майданчик. Ширина доріжки змінюється з 6 до 14 метрів. Звідси можна побачити Європейську площу, Поділ, Лівий берег, Дніпро і північні райони міста. Скляні перильні огородження та прозорі ділянки покриття – оригінальний хід, що перетворив споруду на інсталокацію. Щодня тисячі відвідувачів фотографуються на скляних «вікнах» у підлозі. 

Через прозорі ділянки сам міст також називають «скляним»

Збоку міст нагадує стрічку, яка застигла в повітрі, спираючись на київські пагорби. Цю витонченість підкреслюють дві полегшені центральні опори заввишки 22 та 32 метри. Зовнішня легкість – майстерна ілюзія архітекторів, адже сама конструкція міцна й надійна. 

ПОДРОБИЦІ БУДІВНИЦТВА

5 місяців тривали активні роботи. 

1000 осіб – будівельників і фахівців – працювали над зведенням мосту.

90% вітчизняних матеріалів використали при спорудженні мосту. 

Гості й жителі Києва приходять сюди за неймовірними краєвидами

Міст має трипролітну будову. Його опорна балка – металева цільнозварна від одного деформаційного шва до іншого. Залізобетонні опори облицьовані дзеркальними панелями. При будівництві Володимирського мосту використали 700 тонн сталі Метінвесту. Листи марки S420 NL1 завтовшки від 8 до 55 мм виготовили на маріупольському комбінаті Азовсталь.