Поєднавши нестандартний підхід з досвідом, прокатники Каметсталі продовжують вдосконалювати процеси виробництва та підвищувати їх ефективність.
В умовах воєнного стану в країні для зменшення собівартості продукції комбінату та її конкурентоспроможності на ринках ЄС раціоналізатори прокатного цеху Артем Лаптєв та Едуард Штепенко поставили перед собою мету зменшити витратний коефіцієнт металу при виробництві катанки. Для цього на сортопрокатному стані було впроваджено пропозицію щодо зміни алгоритму роботи накопичувальних важелів шахти виткозбірника, що дозволило зменшити витратний коефіцієнт металу на виробництві катанки 5,5 та 6,5 мм.
– При одночасному спрацюванні всіх механізмів на лінії було виникнення збоїв у синхронізації швидкості конвеєра зі швидкістю опускання накопичувальних важелів шахти виткозбірника. Це призводило до повільнішого опускання важелів, ніж конвеєр подає матеріал у шахту виткозбірника для формування бунту, що своєю чергою призводило до переповнення шахти, зависання витків на шпулі й утворенню бурінь, – розповідає один з ініціаторів пропозиції Артем ЛАПТЄВ.
Його колега Едуард Штепенко додає:
– Ідея полягала в зміні алгоритму роботи накопичувальних важелів шахти виткозбірника. Для цього, згідно з методикою регресивного аналізу, розрахували поліномінальну функцію 4-го ступеня, яка найбільш точно показує залежність швидкості у мм/с від відсотка відкриття клапана й навпаки зворотну залежність відсотка відкриття клапана від швидкості переміщення. Побудована математична модель дала змогу виключити збої та стабілізувати роботу дільниці.
За підсумками впровадження пропозиції витратний коефіцієнт зменшено на 0,5 кг/т при виробництві катанки 5,5 мм та на 0,7 кг/т при виробництві катанки 6,5 мм. Фактичний економічний ефект склав 2 млн 256 тис. гривень.
Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.