Эта страница еще не переведена на русский язык
Важная новость 27.02.2024 Читать 3 мин

Інвестиційна група SCM нарощує інвестиції в Україну

За 12 місяців 2023 року SCM Ріната Ахметова спрямувала на капітальні інвестиції та модернізацію в Україні понад 32 млрд грн (або $0,8 млрд). Це майже на 52% більше, ніж у 2022 році.

Інвестиції були спрямовані у багатьох напрямах.

Для забезпечення енергетичної незалежності України за 2023 рік Група ДТЕК ввела в експлуатацію 26 нових вугільних лав, оновила понад 6 тис.км повітряних ліній та 2 тисячі енергооб’єктів, в тому числі капітально відремонтовано енергоблоки теплоелектростанцій та їхні елементи після ворожих обстрілів. Продовжилися інвестиції у другу чергу однієї з найпотужніших ВЕС у Східній Європі Тилігульську ВЕС. Проведені геолого-розвідувальні, будівельні та бурильні роботи на газових родовищах. 

Капітальні інвестиції Групи Метінвест були зосереджені на відновленні та розвитку безпеки ключових металургійних підприємств, підтримці технології виробництва. Ремонти печей на Запоріжсталі і Каметсталі, відновлення обладнання на криворізьких ГЗК, а також, не менш важливо, на підтримці виробничої інфраструктури компанії Покровськвугілля, введення в роботу нових шахтних лав. Завдяки цьому, підприємство, що розташоване на Донеччині неподалік від лінії фронту, змогло, незважаючи на війну, забезпечити українські металургійні заводи вугільним концентратом.

Загалом за результатами 12 місяців 2023 року українські, асоційовані та спільні підприємства інвестиційної групи SCM сплатили 66,4 млрд грн податків та зборів до бюджетів усіх рівнів (або $1,8 млрд). 

На соціальні програми витрачено 11,4 млрд гривень (або $0,3 млрд). Найбільші витрати становили програми для мешканців регіонів присутності, заходи з посилення безпеки праці та охорона навколишнього середовища.

Крім того бізнеси SCM, Фонд Ріната Ахметова та футбольний клуб «Шахтар» продовжують підтримувати Україну та українців у ці складні часи. За два роки повномасштабної війни на допомогу військовим та мирним спрямовано вже 7,6 млрд грн. Додатково Рінат Ахметов виділив 1 млрд грн на проект допомоги захисникам Маріуполя та їхнім сім'ям «Серце Азовсталі».

З інформацією щодо гуманітарної допомоги Фонду Ріната Ахметова можна ознайомитися тут https://akhmetovfoundation.org/  

Із роботою ініціативи «Сталевий фронт Ріната Ахметова» тут  https://steelfront.scm.com.ua/  

Докладніше про «Серце Азовсталі»  https://steelfront.scm.com.ua/pro-serce-azovstali 

ДОВІДКА

SCM – найбільша інвестиційна група України, яка працює по всьому світу. SCM інвестує в гірничо-металургійну галузь (Metinvest B.V. (Нідерланди)), енергетику (DTEK B.V. (Нідерланди)), видобуток корисних копалин, банківський та фінансовий сектор (ПУМБ), телекомунікації (Укртелеком), роздрібну торгівлю (ЦУМ Київ), сільське господарство (HarvEast), а також сферу транспорту та логістики (Лемтранс і Портінвест). Зараз підприємства та холдинги SCM працюють в Україні, на Кіпрі, у Нідерландах, Італії, Болгарії, Швейцарії, Великобританії та США. 

Єдиним власником та інвестором SCM є Рінат Ахметов, відомий український бізнесмен і меценат.