Эта страница еще не переведена на русский язык
Образование 27.06.2023 Читать 4 мин

«Не жіноча» професія – міф: Метінвест Політехніка запрошує дівчат здобути інженерно-технічну освіту

Розумні, талановиті, професійні жінки все частіше знаходять своє покликання в інженерії. 

Колись Ліла Ейхорн спричинила справжній фурор, ставши першою жінкою-інженером, яка була прийнята на роботу в компанію «IBM» і зробила вагомий внесок у розвиток комп'ютерів та програмування. Кетрін Джонсон працювала над проектом NASA Mercury та Apollo, ставши одним із головних інженерів, що виконували обчислення для політів астронавтів.

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Однією з перших жінок-інженерів вважається Еліза Зімфіреску, яка в 1909 вступила в академію технологій у Берліні та керувала дослідженнями, що допомогли знайти нові джерела вугілля та природного газу. Однак, американка Елізабет Брегг стала бакалавром цивільного інжинірингу значно раніше – ще у 1876 році!

Завдяки відвазі та цілеспрямованості успішних першопроходиць, кількість жінок в інженерно-технічних галузях зростає з кожним роком, а стереотипи про «нежіночі» професії поступово відходять у минуле.

На підприємствах Метінвесту також працюють креативні, успішні та компетентні спеціалістки, фахівчині, керівниці. Їх внесок в індустрію складно переоцінити – сучасні рішення, креативний підхід та інноваційні технології, запроваджені жінками-інженерами, щодня створюють надійний фундамент для повоєнного відродження та розквіту України.

ЦИФРА

Жінки становлять 27% світової спільноти STEM-фахівців (Science, Technology, Engineering and Mathematics). Для порівняння, у 2013 році на них припадало всього 17%.

Метінвест Політехніка підтримує талановитих та мотивованих дівчат. Наразі у першому недержавному гірничо-металургійному виші країни доступні 14 освітніх програм бакалаврського та 16 сучасних напрямів магістерського рівня. Підтримка найкращих викладачів та експертів-практиків відкриває студенткам чудові перспективи у різних галузях, включаючи інформаційні технології, електроніку, мехатроніку, охорону праці, бізнес-аналітику, проєктне управління та багато інших.

Не менш важливо, що освітній процес поєднує академічну складову та практику на виробничих майданчиках підприємств Групи Метінвест з реальними кар'єрними перспективами. Так, ще під час навчання студенти отримують можливість якнайкраще реалізувати творчий потенціал, розвинути технічне мислення та soft skills для вирішення складних виробничих завдань.

– Сьогодні роботодавцю вже не потрібні просто дипломи. Роботодавцю потрібен спеціаліст, який з першого робочого дня зможе працювати на обладнанні, знати нюанси в галузі охорони праці, виконувати завдання, чітко розуміючи відповідальність за кожну свою дію. Саме тому в нашому університеті працює дуальна система навчання, яка вже багато років успішно проявляє себе в Європі, – коментує ректор Метінвест Політехніки Олександр ПОВАЖНИЙ

Реальний досвід роботи на найбільших підприємствах України дає дівчатам можливість отримати стабільну, високооплачувану роботу в технічній галузі та прийняти естафету від найвідоміших жінок-інженерів світу. Адже їх досвід доводить: жіноцтво не тільки може працювати в інженерії, але й життєво необхідне для стрімкого розвитку галузі.

Двері Метінвест Політехніки завжди відкриті для дівчат, що прагнуть пов’язати своє життя з інженерією та точними науками. Наразі саме триває набір студентів на новий навчальний рік. Тож якщо вас приваблює гірнича справа та металургія – запрошуємо отримати конкурентну освіту та збудувати успішну кар’єру разом з Метінвест Політехнікою.

Отримайте відповіді на будь-які питання щодо вступу до Метінвест Політехніки за номером телефону: +38(095) 070-06-37, або надіславши лист-запит на електронну адресу pk@mipolytech.education.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.