Эта страница еще не переведена на русский язык
Помощь военным 13.02.2024 Читать 6 мин

«Навіть мріяти про таке не міг»: оборонець Маріуполя отримав квартиру від «Серця Азовсталі»

Оборонець Маріуполя Анатолій Плужніков став новим учасником програми «Серце Азовсталі. Вдома» та отримав власну квартиру в Одесі.

Анатолій захищає Україну з 2014 року. Воював в АТО. Там отримав перше серйозне поранення. На початку 2022 року був комісований.

Повномасштабне вторгнення зустрів в Маріуполі. Тоді захисник перебував в госпіталі, де завершував оформлення інвалідності. Та дізнавшись про початок великої війни, просто з лікарняного ліжка пішов до військкомату. 

6 березня під час бойового завдання оборонець отримав тяжке поранення руки. Ворог вдарив касетним снарядом. Усі побратими Анатолія загинули, він сам дивом вцілів. Його евакуювали до лікарні. Там зустрів парамедикиню Юлію «Тайру» Паєвську.

З лікарні захисник бачив, як росіяни скинули авіабомбу на пологовий будинок. І як рятували мирних маріупольців. Потім був комбінат «Азовсталь» і нескінченні бомбардування. А 17 березня зранку чоловіка відправили до військового шпиталю поблизу басейну «Нептун». Та вже по обіді туди впали дві авіабомби. 

Попри все це найбільше Анатолій переживав за свою родину. Дружина з донькою намагалися виїхати з міста, але про їх долю він нічого не знав. Певний час навіть думав, що рідні загинули. Волонтери показали йому фото вбитих жінки з дівчинкою схожих на дружину з донькою. Але сім'ї все ж вдалося вибратися з міста.

Після всіх пережитих жахіть родина все ж об'єдналася. Однак їхня домівка залишилася в Маріуполі і була зруйнована окупантами. Але завдяки підтримці «Серця Азовсталі» родина отримала новий дім. 

– Завдяки програмі «Серце Азовсталі. Вдома» ми маємо власне житло. Два роки ми жили на орендованих квартирах, і це дуже важко. Дякую Рінату Ахметову за турботу про захисників. Я навіть не міг мріяти про таке. Тепер в доньки збулася мрія – власна кімната. А море в Одесі нагадує про Маріуполь, – розповів Анатолій ПЛУЖНІКОВ.

Програма «Вдома» була створена з особистої ініціативи засновника «Серця Азовсталі» Ріната Ахметова. Її глобальна мета – закрити побутові питання оборонців Маріуполя, створивши для них базис для подальшого руху вперед.

– Анатолій – справжній герой, який боронить Україну з 2014 року. І такі герої мають отримувати гідну допомогу. Для нас важливо, щоб наші сталеві оборонці мали усі можливості, аби самореалізовуватися після служби, знаходити свою місію у цивільному житті. Кожного разу ми з ними говоримо про майбутнє. Чи допоможе ця квартира рухатися далі? І вони кажуть, що це найкращий подарунок. Люди просто не вірять в це чудо. І ми раді бачити ці щирі емоції. Ця родина втратила власну домівку у Маріуполі. Та зараз можуть будувати нове життя на новому місці, – зазначила керівниця «Серця Азовсталі» Ксенія СУХОВА. 

Детальніше про програму «Вдома» та умови участі читайте на сайті «Серця Азовсталі».