Говориш слово «металургія» – і уява малює великі агрегати, які дихають вогнем та парою, височіють на десятки метрів вгору, підпираючи небо – і поряд кремезних чоловіків, яким наче судилося тут працювати, бо не всі здужають. В реальному житті перевага у командах промисловців металургійних підприємств і справді належить чоловікам, але вона не безумовна. Наприклад, на Запоріжсталі кожен четвертий фахівець – жінка.
За багату 90-річну історію Запоріжсталі тут працювали тисячі фахівчинь та зробили чималий внесок в розвиток комбінату.
Наталія ШЕЙГУС у родині Запоріжсталі вже майже 20 років. Починала свій трудовий шлях у фінансовій дирекції. Але згодом, у 2013 році, почала працювати на виробництві – у киснево-компресорному цеху жінка опанувала професію машиніста компресорних установок.
– На Запоріжсталь я прийшла за порадами моїх родичів та друзів, які працювали на той час на комбінаті. Запевняли, – тут стабільно та надійно. Потім я і сама в цьому впевнилася. Сумнівів в мене не було – я зробила правильний вибір», - розповідає Наталія.
У зоні відповідальності Наталії – чітка робота компресорів, контроль тиску повітря, рівня мастила та інших робочих параметрів обладнання. Рівень відповідальності високий, адже цей підрозділ забезпечує все підприємство киснем та стисненим повітрям. Сама Наталія каже: робота вимагає вміння швидко реагувати на найменші коливання у роботі обладнання, корегувати та вирівнювати робочий ритм енергетичних вузлів, аби забезпечувати стабільне виробництво на кожній ланці виробничого ланцюжка Запоріжсталі.
– Особисто для мене ця робота – не складна. Достатньо бути уважним, відповідальним, добре знати обладнання, яке тобі ввірено. Звісно, є й певні нюанси, проте ми добре знаємо свою справу і завжди знайдемо вирішення, – зазначила машиністка.
За час роботи Наталія Шейгус вже набула чимало досвіду та добре опанувала свою професію. Тепер жінка також ділиться своїми знанням й з новими співробітниками. Тим паче, коли колектив почав змінюватися після початку повномасштабної війни.
– Зараз у нашому колективі стало значно менше жінок – хтось прийняв рішення покинути місто, вивезти родину і поїхати самій подалі від фронту. Кожен сам робить свій вибір і несе за нього відповідальність і ніхто не в праві засуджувати. Я залишаюся в місті і продовжую працювати. Зараз дуже складний, важкий час для всіх нас. Але я знаю, де саме мої навички, мої знання і робота принесуть найбільшу користь, тож продовжую працювати як усі мої колеги, – додає Наталія.
Особливо своєю роботою жінка пишається зараз, під час повномасштабної війни: праця металургів, зокрема й її, підтримує економіку, допомагає військовим – наближає перемогу України.
– Хто б міг подумати, що нам доведеться працювати під звуки сирен, вибухи, та й взагалі жити у часи війни. Але реальність така, і я дуже вдячна, що комбінат вистояв сам - а значить і зберіг колектив в такі найважчі часи. Хоча зараз важко всім, ми все одно залишаємося сильними та незалежними, ми крок за кроком виборюємо свою перемогу, гуртуємося навколо спільної мети. І ми – жінки – робимо чималий внесок в роботу підприємства, – підсумувала фахівчиня.
Більше інформації щодо актуальних вакансій в Метінвесті дізнавайтеся у відділах найму підприємств, за телефоном гарячої лінії 0 800 606 000 або на сторінці Кар'єра в Метінвесті у Facebook.