Семеро працівників Інгулецького та Центрального ГЗК визнані переможцями в номінації «Кращий наставник молоді» на щорічному громадському конкурсі серед роботодавців, підприємців, закладів освіти та професійної підготовки кадрів Кривого Рогу.
Місто відзначило внесок наставників підприємств Метінвесту у проєкт дуальної освіти – підготовку молоді підприємств, яка навчається за дуальною формою навчання: майбутні збагачувачі, огрудковувачі, механіки, фахівці різних ремонтних спеціальностей тощо.
Опікуватися молодими обирають досвідчених експертів, які мають відповідну професійну кваліфікацію і вміють навчати й передавати свій досвід. Серед таких – інгульчани: машиніст екскаватора Олександр Федін, машиніст-інструктор локомотивних бригад Ігор Яковлєв, а також майстри виробничого навчання Руслан Сефербеков та Давид Ломтадзе. У кожного з них за плечима – роки наставницького досвіду і вдячних учнів.
– Багато молоді пройшли через мою науку – понад десять років виховую на ІнГЗК машиністів електровозів, – говорить інструктор локомотивних бригад Ігор ЯКОВЛЄВ. – Натепер опікуюся двома, перед цим було четверо… Наставник – це на все життя, бо знання, які ми передаємо молодим, залишаються з ними назавжди і допомагають їм на професійному шляху. А найбільша нагорода для мене – це успішна робота моїх учнів. Згодом слідкую, як склалася професійна доля моїх учнів. Звісно, пишаюся найкращими своїми хлопцями. Усіх не перерахувати. Ну, наприклад, Андрій Курилович, Валерій Бесхмельницький – прекрасні машиністи, Андрій вже й сам інструктор.
На конкурсі також заохотили плідну наставницьку працю співробітників Центрального ГЗК: Віктора Коваленка – начальника дільниці складів збереження, відпуску матеріалів та паливно-мастильних матеріалів та Олексія Федірка – начальника дільниці механічних ремонтів цеху сервісного обслуговування. Останній понад 35 років працює на ЦГЗК, багато років готує молодь і за цей час розкрив потенціал багатьох здібних хлопців.
– Вдячний за відзнаку. Це приємно і це визнання, хоча поїхати на урочистий захід, шкода, не зміг через лікарняний, – говорить Олексій Миколайович і на запитання про цінність своєї праці згадує свого першого наставника на збагачувальній фабриці. – Добре пам’ятаю його науку. Він по-особливому навчав нас, молодих. Вчив мислити. Ніколи не давав готових знань та рішень, а пропонував нам самим проявити себе, запропонувати розв’язання тій чи іншій проблемі. Після того прийшло усвідомлення: навіть блискучі теоретичні знання не допоможуть молодому працівнику знаходити правильні рішення виробничим викликам. Немає в підручниках готових відповідей, як правильно керувати обладнанням, долати нештатну ситуацію чи ремонтувати устаткування. Як наставник, я маю передати молоді саме практичні навички, усю нашу виробничу систему знань. Ідеальний результат моєї науки – це коли мій учень в результаті усвідомив, де він хотів би розвиватися далі, окреслив своє майбутнє і кроки, які приведуть його до успіху. Сучасній молоді дещо не вистачає цілеспрямованості, і моє завдання – спрямувати їх, задати вектор, щоб надалі, маючи вже базовий багаж умінь і навичок, він міг зробити свідомий зважений вибір.
Відзначено на рівні міста і внесок у розвиток системи професійного навчання та розвитку Світлани Марінової та Дарини Зайцевої – головних фахівців відділу найму, навчання та розвитку персоналу об'єднаного ГЗК.
Натепер на об’єднаному ГЗК Метінвесту працюють 1122 наставники теоретичного та практичного навчання. Завдяки їхній праці майже 4 тисячі слухачів цього і минулого року отримали та підвищили професійну кваліфікацію – склали екзамен та підвищили чи отримали розряди.