Эта страница еще не переведена на русский язык
Помощь военным 21.03.2024 Читать 4 мин

Нацгвардієць Юрій Окатов отримав квартиру від «Серця Азовсталі»

Оборонець Маріуполя Юрій Окатов став новим учасником програми «Серце Азовсталі. Вдома» та отримав власну квартиру на Київщині.

Юрій приєднався до лав Нацгвардії у 2020 році. В грудні 2021 року потрапив по ротації у передмістя Маріуполя. Там і зустрів повномасштабне вторгнення. 12 березня під час зміни позицій захисник потрапив під обстріл. Ворожа куля влучила в голову. Юрію надали першу допомогу та відправили до шпиталю, потім – на «Азовсталь». 

Майже місяць він перебував без свідомості. Коли отямився, зрозумів, що втратив око. З'явились проблеми з пам'яттю, захисник нікого не впізнавав, не міг читати та писати.

У травні Юрій за наказом вищого керівництва вийшов у полон. Там він пробув до березня 2023 року. Зараз оборонець адаптується до цивільного життя. Власна квартира відкриває перед ним нові можливості. 

– Це дуже приємно, що про нас пам'ятають. Дякую Рінату Ахметову за таку допомогу військовослужбовцям. Житло – дуже важливо. Особливо тим, хто його втратив, кому немає, куди повертатися. Тепер можна про це не думати. Я вже не можу повернутися до війська, але хочу займатись чимось корисним. Не лише для мене, а й для інших людей. Чимось масштабним, – розповів Юрій ОКАТОВ.

Привітати захисника з новосіллям прийшов побратим Михайло Вернигора, який також отримав квартиру за програмою «Вдома». Саме Михайло змотивував Юрія подати заявку.

– На кожному з етапів, я в нього запитував «Ти все подав?». Паралельно спілкувався з менеджером. Допомагав, отримати деякі документи. Тому що є житло – є перспектива. І тепер головне – не зупиняться, йти далі. А «Серце Азовсталі» підхопить і допоможе. І дехто не вірить, що можна ось так отримати квартиру, що вона залишається в нас. А я скажу, що це правда. Ніхто нічого не забирає. З перших днів, як отримав ключі, я власник своєї квартири. І більше не потрібно думати про переїзди та оренду житла, – каже Михайло ВЕРНИГОРА. 

За програмою «Серце Азовсталі. Здоров'я» Юрій готується до встановлення протеза ока. Далі проєкт готовий допомогти визначитися з майбутньою професією.

– Наша така величезна мета – надати комплексну допомогу: від реабілітації до самореалізації. Тому кожен менеджер нашого проєкту працює, щоб привести оборонців до мети, якої вони прагнуть. В програмі «Майбутнє» ми пропонуємо навчання, курси кваліфікації, вищу освіту, підприємницькі курси. Підбираємо індивідуальний шлях для кожного захисника та захисниці. І це є дуже важливим. Тому квартира – це тільки початок, – зазначила директорка «Серця Азовсталі» Ксенія СУХОВА.

Детальніше про програму «Вдома» читайте на сайті «Серця Азовсталі».