Эта страница еще не переведена на русский язык
Модернизация 17.05.2024 Читать 4 мин

На Каметсталі виконують перефутерування конвертера № 1

У конвертерному цеху тривають ремонтні роботи на конвертері № 1. Головне завдання – цілковита заміна вогнетривкого футерування і відновлення ключових механічних вузлів, ремонтні втручання у які неможливі під час експлуатації агрегату. 

Андрій Карзін

За обсягом робіт і масштабами завдань такий ремонт прирівняний до капітального. Насамперед буде замінено понад 800 тонн вогнетривів, термін служби яких вичерпався. Завдяки відповідальному ставленню технологічного персоналу до основного обладнання стійкість вогнетривкого футерування у міжремонтний період досягла нормативної – 4 000 плавок – і навіть перевищила цей показник. Також ведуться роботи із відновлення металоконструкцій футерування конвертера. 

Серед ключових завдань – ремонт металоконструкцій вертикального тракту сипучих матеріалів, від стабільної роботи якого залежить якість подачі складових плавки у конвертер і стальковші.  

У період технологічної зупинки головні виконавці робіт – ремонтники Метінвест Промсервісу та Запоріжвогнетриву – також приступили до ремонту котла-утилізатора конвертерних газів. Барабан котла розкритий для очищення, дефектування і відновлення вузлів та деталей, заміни трубопроводів, ревізії та ремонту насосного обладнання. Виконується необхідне технічне обслуговування кесона і очищення газовідвідного тракту. 

Водночас вже відремонтовані сталевоз, призначений для транспортування ковша з рідкою сталлю, та шлаковоз для вивезення шлаку від конвертера. 

– Головна мета цього ремонту – підвищити надійність роботи та продовжити термін експлуатації конвертера № 1, від стабільного функціювання якого залежить ефективність роботи цеху з виробництва якісної сталі. Спільно з колегами-ремонтниками ми робимо все можливе, щоб охопити ремонтними діями якомога більше важливого устаткування. Зокрема, вперше з часу заміни у 2018 році котла-утилізатора конвертерних газів виконується заміна шламопроводу діаметром 630 мм завдовжки майже 50 метрів. Це дасть змогу поліпшити роботу обладнання, його надійність, а також зменшити непродуктивні втрати в процесі експлуатації, – Андрій КАРЗІН, заступник начальника конвертерного цеху з інжинірингу.