Про головні принципи роботи з ветеранами війни, можливості для їхньої адаптації до цивільного життя, використання навичок військових на підприємствах розповів директор департаменту корпоративних комунікацій Групи Метінвест Олег Давиденко на саміті Міністерства у справах ветеранів України «Шлях ветерана від військової служби до цивільного життя», що пройшов 27 травня у Києві.
Водночас у компанії провели навчання для керівників, як працювати з ветеранами та запобігти конфліктам у колективі. А для колективів організували відкриті лекції, що стосуються чутливих для ветеранів тем.
Олег Давиденко також розповів, як компанія застосовує навички, здобуті співробітниками на війні, на цивільних посадах.
«Hard skills – якщо в людини був досвід роботи з технікою, то після навчання та адаптації вона може працювати з певними видами гірничо-металургійних установок. Soft skills – це про роботу в команді, лідерство, керівні посади. Це те, що відкривається в процесі роботи. Є питання переходу від військового досвіду до цивільного, зрозумілого для HR чи керівника підприємства. Це такий важливий рух і він вже займає час», – зазначив він.
За словами директора з корпоративних комунікацій Метінвесту, компанія створює всі умови для того, щоб ветеран пройшов певний адаптаційний період, психологічно підготувався до цивільного життя, дістав підтримку колективу, щоб перекласти військовий досвід на цивільне життя і використовувати його максимально ефективно.
«Для Метінвесту ветеран і його психологічний стан – не застереження, а абсолютна можливість. Людина з новими знаннями, з військовим досвідом – те, що потрібно в середовищі промислових підприємств. Ми маємо 4 тисячі вакансій і готові брати всіх. Ми чекаємо на кожного з ринку, хто готовий працювати», – підкреслив Олег Давиденко.
Він уточнив, що компанія надає можливості для працевлаштування за великим спектром інженерно-технічних спеціальностей, і за потреби можна пройти навчання, яке залежно від кваліфікації може тривати від 3-6 місяців і більше.
«Щодо інклюзивності, зрозуміло, що промислові підприємства не так відкриті. Доменний цех – це нелегко для людини з певними обмеженнями. Але вже зараз треба докласти зусиль, щоб були можливості для віддаленої роботи, роботи з будь-якими цифровими інструментами, що дають змогу працювати в великій системі металургійного підприємства», – пояснив Олег Давиденко.