Эта страница еще не переведена на русский язык
Стоп коронавирус 27.05.2022 Читать 5 мин

Металурги Метінвесту виробляють кисень для порятунку українців

Попри війну, Група Метінвест продовжує виконувати взяті на себе зобов’язання щодо постачання кисню до медустанов України. З початку 2022 року металурги виробили й відвантажили 1004 тонни для лікування хворих на COVID-19 та інших киснезалежних пацієнтів.

До початку війни кисень до медичних закладів відвантажували меткомбінат ім. Ілліча, Азовсталь, Каметсталь і Запоріжсталь. Поставки максимально охоплювали 17 регіонів України, тобто не тільки міста присутності Метінвесту.

З 24 лютого через вимушену гарячу консервацію виробництв на маріупольських підприємствах, а згодом і на Запоріжсталі, виробництво кисню там припинилося. Тому деякий час все навантаження лягло на Каметсталь. У березні комбінат виробив і передав 40 тонн кисню.

На щастя, на початку квітня, поміж інших виробничих агрегатів, після розконсервації на Запоріжсталі запрацювала повітряно-розподільна установка № 60 у киснево-компресорному цеху (ККЦ), яка відповідає за виробництво кисню для технологічних процесів і медичних потреб. Тож металурги знову активно стали до роботи. 


КИСЕНЬ У ЦИФРАХ

З квітня 2022 і по сьогоднішній день Запоріжсталь виробив та відвантажив до лікарень Запорізької і Дніпропетровської областей 125 тонн кисню

– Рівно рік минув з моменту, коли Запоріжсталь отримав ліцензію на виробництво кисню для медичних цілей. За цей час ми відвантажили понад 5 000 тонн кисню для порятунку життів людей по всій Україні. Як і раніше, сьогодні Запоріжсталь передає його лікарням безплатно, – підкреслює генеральний директор Запоріжсталі Олександр МИРОНЕНКО

Наразі комбінат залишається основним постачальником медичного кисню серед підприємств Метінвесту.

Запорізький кисень для життя й виробництва

Виробляють кисень на Запоріжсталі – як технологічний, так і медичний – на повітряно-розподільній установці-60. Цю роботу виконують чотири бригади. Усі працівники підрозділу – апаратники, машиністи, слюсарі й електрики, інженери, майстри, начальники зміни та інші – роблять свій внесок у найважливіші завдання: вироблення енергоресурсів для забезпечення безперервного виробництва та, без перебільшення, життєво важливе вироблення й відвантаження медичного кисню.

Серед великого колективу працює і бригада № 4 під керівництвом начальника зміни Максима БАТАШОВА. Максим став до роботи в ККЦ у 2005 році. Працював спочатку апаратником, згодом майстром, а зараз керує зміною. Максим вважає, що важливо поважати кожного, хто працює поруч, не зважаючи на професію, вік чи досягнення. Саме цим і пояснює згуртованість своєї команди, а також одні з найкращих показників роботи бригади в підрозділі. 

На дільниці машинного відділення ККЦ працюють машиністи компресорних установок, Сергій САВЕНКОВ та Сергій МИРОНЕНКО. Однак не тільки ім’я та професія однакові у них, а ще й відмінне вміння грамотно керувати роботою обладнання – великим компресором, що подає повітря на технологічні потреби комбінату. 

У команді завзято працює й старший апаратник блоку ПРУ-60 Андрій ЖУРАВЕЛЬ. У його щоденних задачах – керування та контроль за процесом вироблення продуктів поділу повітря – медичного кисню і кисню, аргону, азоту для промислового виробництва. Вміло виконує обов’язки майстра апаратник блоку ПРУ-60 Сергій ЛАКАЛІН, який відповідає за безперебійну роботу агрегату. 

Майстер-«золоті руки» – так кажуть у бригаді про помічника старшого апаратника Сергія ТИМОХІНА. Він цінний працівник, якісно виконує свою роботу й залюбки допомагає колегам.

Електромонтер Євген СКОРИК слідкує за справною роботою електрообладнання. Полагодити освітлення в приміщеннях підрозділу ПРУ-60, запустити в роботу блок або турбокомпресорний агрегат – усе це під силу Євгену. 

Серед кращих робітників цеху керівники відзначають також старанну роботу Андрія МИРОНЕНКА, Олександра ТКАЧОВА, Олександра ПОЛУЛЯХА, Геннадія ОРЛОВА, Сергія БЕЗРУЧКА, Євгена НИЖНИКА.

– Робота нашого колективу сьогодні важлива не тільки для виробництва, а й для медичних потреб українських лікарень. Ми розуміємо високу відповідальність і старанно виконуємо свою роботу. Дякую кожному співробітнику цеху за віддану працю, – каже начальник цеху Олексій НАБОКА.

Окрім кисню від металургів Метінвесту, лікарні України отримують іншу допомогу від компанії – життєво необхідні медикаменти, витратні матеріали, хірургічні інструменти та обладнання

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.