Эта страница еще не переведена на русский язык
Важная новость 15.03.2022 Читать 6 мин

Маріуполь до війни. Спогади

Війна змінила нас всіх назавжди. Ще 20 лютого ми жили звичайним життям: будували плани, мріяли про відпустки, сварилися по дрібницях з близькими, йшли до школи, на роботу, кожен по своїх справах. В ті дні вже відчувалося, що щось відбувається, воно ніби віяло в повітрі, таким собі холодом по шкірі, але ми заспокоювали себе – здається. Ні, не здавалося. Якесь недолуге чудовисько вирішило нас «звільнити» та намагається нав’язати нам, українцям, свої правила фашистського руського миру.

До 24 лютого 2022 року в Маріуполі працювали чотири підприємства Групи Метінвест: Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча (доречі минулого місяця ММКІ виповнилося 125 років), металургійний комбінат Азовсталь – йому цогоріч буде 89 років. Є в нас і два молодих підприємства, що займалися сервісом, ремонтами та обслуговуванням: Метінвест-Промсервіс та Маріупольський ремонтно-механічний завод.

Скільки нас? Понад 40 тисяч працівників. Тобто 10 відсотків всіх жителів Маріуполя стабільно працювали,  отримували гідну заробітну плату, мали повний соціальний пакет. 

Підприємства сплачували податки в усі рівні бюджетів. Маріупольські комбінати та підприємства Групи Метінвест сплатили за 2021 рік понад 11 мільярдів гривень до бюджеті різних рівнів. До бюджету Маріуполя – 1 мільярд 343 мільйони гривень, що складає майже 35% усього бюджету міста. 

Компанія в такий важкий час не залишає своїх працівників. Всі наші співробітники отримують середній заробіток, незважаючи  на те, що підприємства вже три тижні знаходяться у режимі гарячої консервації. Так само ми продовжуємо сплачувати податки, адже сьогодні вкрай важливо бути відповідальними перед нашою Україною і максимально підтримувати економіку країни.

Разом із містом Група Метінвест будувала, розвивала та створювала гідні умови життя й праця для маріупольців. За 10 років – 1 мільярд гривень соціальних інвестицій. Ми допомагали створювати все, що так любили і жителі, і гості Маріуполя. Ми теж любили гуляти сквером Драмтеатру, Веселкою, оновленим парком Гурова та площею Свободи. Ми обожнювали наш новий пірс. Нам з вами було зручно оформлювати послуги у сучасних ЦНАПах, а молоді тусити у IT просторах «Спалах» та «1991». Нам подобався комфортний транспорт, сучасні школи, лікарні та дитячі садочки.

Наше виробництво заворожувало. Зізнаємося, ми навіть інколи спеціально, для ще більш яскравих кадрів, просили наших працівників з ККЦ влаштувати «фаєр-шоу» під час розливки на нашій надсучасній МБЛЗ-4.

Метінвест буде після Перемоги! В нас було і є безліч планів. Просто безліч – це й нові цехи,  нове обладнання, наш робочий побут, звісно ж, соціальні об’єкти. І все це буде. Ми це точно знаємо!

Маріуполь був, є і завжди буде Українським містом. Ми завжди говорили, що в нас живуть люди зі сталевою силою і сьогодні це точно знають в усьому світі. Ви настільки вірите в Україну, настільки чекаєте Перемогу, як ніхто інший! У свій найважчий час – ви разом. Згуртувалися, як ніхто і ніде! Вогонь війни мав вас зламати, на це й розраховували російські вбивці, але ні – не вгадали! Дух українських маріупольців –  як сталь, загартувався у вогні!!! Маріупольці – НЕЗЛАМНІ!

Тримайтеся, рідні! Ми віримо, що дуже скоро гуманітарний коридор запрацює. Ваші життя – це найцінніше з усього в світі. Зробіть все, щоб залишитися живими!

А, все, що зруйнували варвари, ми відбудуємо, хватить в нас і сили,  і духу, і можливостей!

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.