Эта страница еще не переведена на русский язык
Команда 17.09.2023 Читать 5 мин

Кодекс етики Метінвесту очима штучного інтелекту

Кодекс етики Метінвесту вже 10 років регламентує поведінку співробітників: допомагає «звірити курс» та зробити вірний вибір в різних робочих ситуаціях. Попри те, що це корпоративний документ, його принципи актуальні в повсякденному житті й зрозумілі не тільки людям, а й штучному інтелекту. 

До дня народження Кодексу ми запитали в штучного інтелекту як на його думку виглядають кілька принципів. Що з цього вийшло і короткі витяги – дивіться нижче. А ознайомитися зі всім кодексом можна за посиланням: Кодекс етики компанії МЕТІНВЕСТ (metinvestholding.com) 

Принцип: Рівні можливості співробітників і дискримінація

У кожного співробітника є можливість реалізувати свій потенціал та зробити внесок у спільну справу. У Метінвесті неприйнятна дискримінація за расовою, національною, гендерною, мовною, релігійною та політичною приналежністю, соціальним і майновим статусом, фахом, місцем проживання тощо.

Ми створюємо робочу атмосферу, що дозволяє кожному співробітнику відчувати себе захищеним і реалізувати свій професійний і творчий потенціал. Метінвест надає рівні можливості співробітникам, виходячи з їхніх професійних якостей, незалежно від віку, статі, національності, фізичних особливостей, віросповідання та політичних поглядів.

У Метінвесті неприйнятна дискримінація за расовою, національною, гендерною, мовною, релігійною та політичною приналежністю, соціальним і майновим статусом, фахом, місцем проживання тощо.

Молоді працівники – це майбутнє нашої компанії, адже вони мають можливість розвиватися та виростати у справжніх професіоналів завдяки навчанню та отриманому досвіду на робочому місці. 

Вікові межі не стають перешкодою для успішної співпраці та досягнення спільних цілей. Взаємодія між поколіннями приводить до найкращих результатів. Забороняємо ейджизм та прагнемо до співпраці та обміну знаннями, що допомагає нам рости та досягати більшого разом. 

Принцип: Охорона праці та здоров’я

Метінвест дотримується вимог чинного законодавства, політики та принципів у сфері охорони праці та здоров’я, що поширюються на діяльність компанії. Усі робочі місця співробітників Метінвесту мають бути безпечними. Ми впевнені, що професійним захворюванням і травмам можна запобігти. Для цього співробітники і підрядники повинні в повному обсязі дотримуватися вимог охорони праці під час виконання своїх посадових обов’язків.

Варто:

– Беззастережно виконувати вимоги законних, підзаконних нормативно-правових актів і локальних нормативних актів у галузі охорони праці

– Припинити роботу, якщо подальше її виконання стає небезпечним 

– Негайно попередити порушника правил і вимог охорони праці та промислової безпеки про загрозу і повідомити своєму безпосередньому керівнику про порушення

– Приступати тільки до тієї роботи, для виконання якої ви атестовані та  допущені за медичними показниками

– Застосовувати засоби індивідуального захисту, спецодяг і взуття

Неприпустимо:

– Приховувати і викривляти факти та обставини нещасних випадків на виробництві; 

– Починати роботу до проходження інструктажу з охорони праці та промислової безпеки

Принцип: Заборона на алкоголь, паління, наркотики, зброю та азартні ігри

Підтримка здорового способу життя – наша спільна задача і мета. Шкідливим звичкам не місце на робочому місці. 

Неприпустимо:

– Перебувати на території підприємства в стані наркотичного та/або алкогольного сп’яніння 

– Приносити або вживати алкоголь, наркотичні, токсичні, психотропні або сильнодіючі отруйні речовини на робочому місці, на території компанії і в транспортних засобах, що належать Метінвесту або використовуються зі службовою метою (за винятком лікарських препаратів, призначених за станом здоров’я, про що необхідно попередити керівника)

– Грати в азартні ігри (на гроші) на території підприємства

– Вносити на територію підприємства зброю (винятком є співробітники служб безпеки та інші працівники, уповноважені на це Метінвестом) 

– Палити на робочому місці на території компанії (крім спеціально відведених місць), у транспортних засобах, що належать Метінвесту або використовуються зі службовою метою

Принцип: Соціально-відповідальний бізнес

Метінвест — соціально-відповідальна компанія. Ми усвідомлюємо, що досягнення успіху в бізнесі невід’ємно пов’язано із збільшенням добробуту суспільства і підвищенням якості життя кожної окремої людини. Наші дії повною мірою відображають повагу до прав людини, дотримання гідних умов праці, сприяють сталому розвитку місцевих і регіональних громад. 

Метінвест сприяє розвитку індивідуальної соціальної відповідальності співробітників і заохочує їхню активну участь у житті територіальних громад і суспільства.

Лінія довіри

У разі порушення правил ділової поведінки та корпоративної етики кожен співробітник має право направити запит щодо проведення внутрішньої службової перевірки, використовуючи всі можливі засоби.

Тел.: 0800 60 07 77 / trustline@scm.com.ua


Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.