Топменеджери криворізьких гірничо-збагачувальних комбінатів опанували навички з надання домедичної допомоги. Інтруктаж на тренінгу проводили досвідчені фахівці Товариства Червоного Хреста України.
Визначити, чи людина у свідомості і що робити, коли вона не дихає? Як правильно викликати швидку і провести серцево-легеневу реанімацію? Як діяти у разі перелому, кровотечі, підозрі на інсульт чи інфаркт, термічних опіках та в інших критичних ситуаціях? Під час 6-годинного інтенсиву керівний склад гірничодобувних підприємств відпрацював практичні навички надання допомоги постраждалим при невідкладних станах, а також навчився основам правильної евакуації людей.
«Через бойові дії в Україні випадки, коли можуть знадобитися навички надання першої допомоги та швидкого реагування в критичних ситуаціях, на жаль, не рідкість. Дбаючи про здоров'я і життя своїх працівників, компанія вдруге організувала на підприємствах навчання з надання домедичної допомоги. На третьому році війни такі знання й уміння не втрачають своєї актуальності. Чим більше на наших підприємствах буде співробітників, готових надати якісну допомогу у разі надзвичайної ситуації, тим більше шансів вберегти життя і здоров’я працівників та їхніх близьких. Коло цільової аудиторії цієї ініціативи шириться: тепер алгоритми надання першої допомоги опанували і директори за функціональними напрямами. Ситуація, коли від твоїх дій залежить чиєсь життя, може спіткати кожного, і тоді єдиний спосіб дати шанс на життя – прості, але вчасно та правильно виконані дії, які ми і опрацювали на тренінгу», – зазначив після навчань генеральний директор об’єднаного ГЗК Метінвесту Ігор ТОНЄВ.
Понад 60% інтенсиву було відведено на практичне відпрацювання навичок, а оптимальна кількість учасників в групі дозволила зробити це кожному.
«Війна принесла в наше життя значно більші виклики й ризики, і у відповідальний момент дуже важливо самому не розгубитися, тому інструкторка приділила увагу не тільки тому, як надати допомогу, організувати евакуацію за допомогою підручних засобів, а і як себе поводити – опанувати свій стан, правильно підійти до постраждалого і при цьому подбати про власну безпеку. Інколи для порятунку життя потрібно оцінити стан людини, зупинити кровотечу за допомогою турнікету чи пов’язки, а часом – просто правильно викликати швидку. Під час навчання ми ставили запитання, взаємодіяли одне з одним при виконанні завдань, тож шість годин минули і швидко, і цікаво, і з великою користю», – поділилася враженнями директор з технології та якості об’єднаного ГЗК Метінвесту Олена БЕЛАН.
Надзвичайно важливо, аби кожен працівник компанії, від топменеджера до робітника, міг правильно, швидко та в повному обсязі надати допомогу потенційному постраждалому у разі надзвичайної ситуації. Грамотні дії, проведені до прибуття служб екстреної медичної допомоги, бережуть дорогоцінні хвилини і, зрештою, людське життя. У цьому впевнений директор з охорони праці, промислової безпеки та екології об’єдного ГЗК Метінвесту Юрій Ровінський.
Після проходження тренінгу кожен учасник отримав сертифікат, який видається на три роки та визнаний у понад 190 країнах світу. Нагадаємо, на гірничо-збагачувальних комбінатах Кривого Рогу черговий етап тренінгів стартував 20 травня. За півтора місяця планується навчити понад 500 гірників, а також півсотні співробітників підприємства Метінвест Промсервіс.