З робочим візитом металургійний комбінат Каметсталь відвідав генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков.
Зараз на підприємстві працюють дві доменні печі № 1М та № 9, третя (ДП № 12) перебуває на плановому ремонті. Агломераційний, конвертерний, прокатний цехи працюють із максимальною потужністю. Коксохімічний майданчик стабільно виробляє продукцію. До забезпечення безперервної роботи виробничого ланцюга залучено приблизно десять тисяч співробітників.
– У березні Каметсталь був єдиним виробником металу в країні. У квітні нам вдалося вивести з гарячої консервації та відновити виробництво на Запоріжсталі. Металургія і в мирний час була однією з ключових галузей України, а під час війни стала вагомим джерелом наповнення бюджетів усіх рівнів, що є вкрай важливим для нашої економіки. Тому ми будемо продовжувати реалізовувати інвестиційні проєкти у виробництві, оскільки попереду відновлення нашої країни. Нам буде потрібно відбудовувати інфраструктуру України – мости, дороги, будівлі. Для всього цього дуже потрібен метал. І ось як раз у цьому роль Каметсталі просто неможливо переоцінити, – зазначив Юрій РИЖЕНКОВ.
За словами генерального директора комбінату Дмитра Липпи, через війну виникали деякі складнощі з логістикою щодо постачання сировини й відвантаження готової продукції. Але ситуація контрольована.
– Ця ситуація характерна для більшості підприємств. Я спілкуюся зі своїми колегами, партнерами, бачу, що вони також стабілізують свою роботу. Економіка, попри все, працює. Я вірю, що ми зможемо вистояти, відбудувати і продовжити працювати на благо нашої України, – поділився думкою Дмитро ЛИППА.
Генеральний директор Метінвесту Юрій Риженков побував в основних цехах комбінату. Серед оглянутих майданчиків – новий вагодозувальний комплекс в агломераційному цеху; доменна піч № 12, яка щойно стала на капітальний ремонт; коксова батарея № 5, де торік завершили другий етап перекладки; заливальний кран конвертерного цеху. Все це – інвестиційні проєкти, які, попри складну ситуацію, продовжують реалізовуватися для більш продуктивної роботи Каметсталі.
В ході свого візиту СЕО провів зустріч із трудовим колективом Каметсталі. У форматі відкритого діалогу обговорили ситуацію в країні, допомогу армії, гуманітарну місію, працевлаштування колег із Маріуполя, економічний фронт і перспективи Метінвесту.
Юрій Риженков дав оцінку й гуманітарному напряму роботи Каметсталі, подякував волонтерам, які багато сил докладають для підтримки вимушених переселенців, збирають речі, допомагають облаштуватися на об’єктах соціальної сфери, підготовлених для прихистку біженців. У гуртожитках і на базах відпочинку підприємства вже розміщено 550 біженців.
Для всебічної підтримки людей, що були змушені покинути рідні міста й зараз мають фактично заново будувати життя, у Кам’янському створюється Центр реабілітації та реінтеграції переселенців – співробітників компанії та їх родин. HUB підтримки працюватиме аналогічно до Центру реабілітації та реінтеграції переселенців у Запоріжжі. Однак перелік допомоги буде значно розширений. Передбачається робота двох локацій. Окрім широкого функціонала Центру кар’єри Метінвест, на базі медико-санітарної частини підприємства створюється реабілітаційний центр. У ньому вимушені переселенці отримають повний спектр медичної допомоги первинної та вторинної ланки.
Зазначимо, що Група Метінвест, у координації з Фондом Ріната Ахметова, продовжують підтримувати тих, хто страждає від агресії РФ проти України. Гуманітарний проєкт «Рятуємо життя» набирає обертів, щоб якнайбільше людей відчули підтримку. З початку його заснування гуманітарну допомогу отримали майже 30 000 людей. За 70 днів війни в постраждалі регіони України було доставлено 1644 тонни пакунків – продуктів, товарів першої потреби, засобів гігієни та медикаментів для лікарень.
Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.