Эта страница еще не переведена на русский язык
Карьера 21.10.2025 Читать 5 мин

Фахівці команди енергоменеджменту об’єднаного ГЗК підвищили свою кваліфікацію

Співробітники Інгулецького ГЗК взяли участь у навчанні енергетичному менеджменту. Це періодичне навчання, проведення якого передбачене вимогами міжнародного стандарту ISO 50001:2018. Слухачами курсу стали 11 працівників підприємства.

Тренінг провели відповідно до  укладеної угоди з Міжгалузевим науково-виробничим комплексом «Науково-дослідний інститут прикладної електроніки».

Курс передбачав підготовку аудиторів систем енергоменеджменту, зокрема, опанування особливостей планування та проведення аудитів під час воєнного стану. Фахівці актуалізували свої знання та навички збору, аналізу та систематизації даних про споживання енергії, методи виявлення неефективних зон, а також розробки та впровадження конкретних заходів для оптимізації енерговитрат.

«Система енергетичного менеджменту ГЗК Метінвесту сертифікована відповідно до міжнародного стандарту ISO 50001:2018. Навчання працівників у цьому напрямку спрямоване на ефективне використання паливно-енергетичних ресурсів на підприємстві, Після навчання слухачі курсу зможуть більш ефективно й досконало керувати виробничими процесами для досягнення і забезпечення оптимальних показників енергоспоживання та вартості спожитих видів енергії, що є складовою собівартості продукції», – пояснив начальник відділу енергоменеджменту ГЗК Метінвесту, Максим СТРІЛЕЦЬ.

Кожен учасник навчання після успішного складання підсумкових тестів отримав відповідний сертифікат міжнародного зразка про підвищення кваліфікації.

«Наша ключова мета як енергоменеджерів - оптимізувати обсяги енерговитрат та підвищувати ефективність використання ресурсів. Навчання, яке ми регулярно проходимо, допомагає нам залишатися в курсі актуальних вимог та методик, що допомагає нам забезпечити в цехах раціональне використання ресурсів. Це підвищує загальний рівень енергоефективності підприємства, позитивно впливає на собівартість та, відповідно, загалом на конкурентоспроможність ГЗК», – зауважив учасник курсів, заступник начальника РЗФ-2 з інжинірингу Сергій БУКСМАН.

Зауважимо, що Інгулецький ГЗК – одне із перших підприємств Групи Метінвест, чия система енергетичного менеджменту була сертифікована 2013 року відповідно до міжнародного стандарту.