Эта страница еще не переведена на русский язык
Модернизация 18.10.2024 Читать 7 мин

Дробильники ЦГЗК Метінвесту замінили найдовшу конвеєрну стрічку

Для запобігання аварійним простоям на дробильній фабриці Центрального ГЗК провели планово-попереджувальні ремонти під час 26-годинної зупинки першої черги ДФ.

Конвеєрні стрічки на дробильній фабриці – це головні артерії, якими транспортується залізна руда від однієї стадії дроблення до наступної. Їхня несправність може призводити до невиконання плану виробництва і впливати на ефективність роботи усього підприємства. Кожні три роки на дробильній фабриці Центрального ГЗК проводиться оновлення конвеєрних стрічок 1-ї та 2-ї черг фабрики. Цього разу трохи більше, ніж на добу, зупинили на ремонт 1-у чергу. Основна мета запланованої зупинки – заміна транспортерної стрічки на конвеєрі К-1. Задача ця для фахівців знайома, але для її успішного виконання потрібна ретельна підготовка і точні розрахунки.

– Готуватися до заміни стрічки ми почали заздалегідь. Спочатку нам треба було з’єднати три частини полотна стрічки в одне. Адже конвеєр К-1 – один з двох найдовших на фабриці, тому для нього потрібна стрічка довжиною 600 метрів і шириною 2 метри. Роботи проводились з залученням потужної спецтехніки – двох навантажувачів. Рухаючись, вони витягали за собою зношену стрічку і заводили нову на конвеєр. Звучить начебто просто, але на практиці це набагато складніше. Бо конвеєр К-1 починається на 1-2 стадії дроблення під землею на позначці -29м, проходить через три корпуси і виходить до найвищої точки 3-4 стадії дроблення на позначці +30м. Треба все точно розрахувати і відстежити, аби робота йшла, мов по накатаній, – розповів начальник дробильної фабрики ЦГЗК Олександр ІВАШУРА.

Завдяки команді фахівців, задіяних у планово-попереджувальних ремонтах на ДФ, транспортерна стрічка конвеєра К-1 була успішно встановлена. Ремонтні роботи завершилися на годину раніше запланованого. Спеціалісти зазначають, що при повному завантаженні фабрики стрічковий конвеєр 1-ї черги дробильної фабрики зможе транспортувати 2,8 тис/тонн руди на годину.