Генеральний директор Каметсталі Дмитро Липпа в інтерв’ю журналістам телеканалу «Україна 24» відповів на питання стосовно переорієнтації економіки у воєнний час. Зокрема, розказав, як підприємство працює в умовах руйнації звичної логістики, чим компанія Метінвест допомагає співробітникам-переселенцям та яку гуманітарну підтримку надає містам присутності.
Під час війни економіка України була переналаштована, щоб підприємства мали змогу працювати та сплачувати податки. Як цей процес проходив на Каметсталі Групи Метінвест, детально розповідає генеральний директор комбінату Дмитро Липпа.
– Як у нинішніх обставинах, враховуючи те, що по Дніпропетровської області прилітають ворожі ракети, працює ваше підприємство?
– На жаль, учора по Дніпропетровській області було завдано удар. Ми зараз з'ясовуємо наслідки, але до сьогодні наше підприємство працювало стабільно. Ми продовжуємо виробляти продукцію, експортувати, попри логістичні проблеми й ситуацію на залізниці. Працевлаштовуємо наших співробітників із підприємств Метінвесту з Маріуполя. Зараз також допомагаємо Авдіївці. Учора, на жаль, також зазнали удару наші підприємства в Авдіївці, зокрема Авдіївський коксохімічний завод. Загалом, це те, на чому ми зосереджені. Колектив працює злагоджено. У нас є добре порозуміння з місцевою владою: ми підтримуємо ініціативи, які генеруємо разом зі штабом щодо переселенців, їх добробуту, надання медичної допомоги, харчування тощо. Ми дійсно багато справ робимо, тож ситуація стабільна.
Ми продовжуємо виробляти продукцію, експортувати, попри логістичні проблеми й ситуацію на залізниці. Працевлаштовуємо наших співробітників із підприємств Метінвесту з Маріуполя. Зараз також допомагаємо Авдіївці.
– Скільки металургів-переселенців вже працевлаштували та скільки ще відкритих вакансій є? І чи допомагаєте ви таким людям із житлом?
– Так, звичайно. Всього в Групі Метінвест відкрито для колег-переселенців приблизно 4000 вакансій. На нашому підприємстві їх кількість зо 600, і вже 180 людей на сьогодні прийнято на роботу. Ще приблизно 150 кандидатів на розгляді. Тож думаю, що до кінця майбутнього тижня ця цифра сягне 300 людей. Це важливо, бо ми ж розуміємо, що це не тільки людина, яка приходить на підприємство. Це також сім'я, діти, котрі тут разом із батьком чи матір'ю. І вони мають можливість нормально, спокійно жити. Щодо поселення таких переселенців у нас також є ініціатива: ми розселяємо їх по наших потужностях, на базах відпочинку. Приблизно 550 людей живе на потужностях Каметсталі. Я знаю, що в Кам'янському, за даними мера, таких людей понад 12000. Тобто, якусь частину людей ми приймаємо, якусь приймає місто й інші підприємства Кам’янського, регіону та області.
– Розкажіть детальніше про гуманітарну допомогу місту. Наразі відомо, що Кам'янське отримало на 8,5 мільйонів гривень ліків, 10 тонн дизельного пального, також було передано продуктові набори. Яку ще підтримку може надати підприємство й компанія? І яким ще населеним пунктам чи ОТГ, крім Кам'янського, ви допомагаєте?
– Днями ми передали лікарням п'яту партію препаратів на 10 мільйонів гривень. У поставці були такі спеціалізовані засоби, які ми не надавали раніше. Це спеціальні металеві трубки, пластини, що використовуються для хірургічних операцій. Таку допомогу ми надаємо в усіх містах присутності компанії – Запоріжжі, Кривому Розі, Покровську, Павлограді. Тобто там, де є підприємство Групи Метінвест, міста забезпечені медзасобами. Це дуже важливо, тому що зараз великий потік переселенців, які мають травми або інші пошкодження.
Економіка, попри на всі негаразди, працює. І я вірю, що ми зможемо вистояти, відбудувати економіку та продовжити роботу.
– Ми бачимо, що Каметсталь працевлаштовує якомога ширший спектр робітників. Чи свідчить це про те, що підприємство нарощує потужності? І якщо говорити про потужності, то які вони зараз у порівнянні з довоєнним періодом?
– Наразі ми працюємо, працювали і плануємо працювати на сто відсотків нашої потужності. Ми забезпечені замовленнями, є складності з логістикою, але ми їх розв’язуємо. Також у цей непростий час ми проведемо капітальний ремонт в одному з наших основних агрегатів. Планували це ще у квітні, але вирішили трошки почекати й виробити ще більше продукції. Тобто ситуація більш-менш стабільна, наскільки це може бути в таких обставинах, які ми маємо зараз.
– Минуло сімдесят днів війни. На початку нашої розмови я згадував про те, що Україна перелаштувалася на воєнні рейки. Ми розуміємо, що змінилася логістика, ланцюжки постачань, замовлення, напрямки – з’явилося більше гуманітарних напрямків. Можна стверджувати, що підприємства навчились, і ваше зокрема, повноцінно працювати в умовах повномасштабної війни РФ проти нашої країни?
– Моя думка така, що ми дійсно за ці майже два з половиною місяці змогли стабілізувати ситуацію. По-перше, попри складні обставини, ми вже не працюємо в такому стані стресу, як працювали раніше. За перші декілька тижнів ми зрозуміли, чого варто боятися, а де просто потрібно спокійно працювати, виробляти продукцію, співпрацювати з нашими колегами, з партнерами, постачальниками, клієнтами. І зараз ми розуміємо, що та як відбувається, де й на які речі потрібно звернути увагу. Я вважаю, що ця ситуація характерна для більшості підприємств. І що далі ми дивимось на захід, наші колеги також стабілізують свою діяльність, намагаються виводити людей на роботу, забезпечувати сплату податків, заробітні плати тощо. Економіка, попри на всі негаразди, працює. І я вірю, що ми зможемо вистояти, відбудувати економіку та продовжити роботу.
Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.