Впродовж п’ятиденної офлайн-сесії студенти, що здобувають вищу освіту за магістерськими програмами «Гірництво» та «Технології збагачення корисних копалин» Метінвест Політехніки, відвідали дробильні та рудозбагачувальні фабрики Центрального ГЗК Метінвесту.
Магістри першого року навчання познайомилися з виробничими процесами, технологічними ланцюгами переробки, процесами збагачення магнетитових кварцитів та огрудкування концентрату. Відвідали фабрики дроблення та огрудкування, дільниці зневоднення і доведення чорнового концентрату, а також лабораторію. Виїзна сесія також передбачала участь у майстер-класах разом із провідними фахівцями підприємства.
«Усі дуже задоволені результатами проведення цієї офлайн сесії, – розповідає доцент кафедри гірничої справи Метінвест Політехніки Костянтин ЛЕВЧЕНКО. – Наші студенти змогли на власні очі подивитися, як працюють передові технології збагачення. Це, зокрема, підвищення вмісту заліза за рахунок тонкого грохочення, використання керамічних фільтрів для зневоднення, робота магнітної сухої сепарації тощо. Ці практики були особливо цікавими для наших досвідчених студентів, і це було видно за кількістю запитань, які вони ставили – дійсно прагнули до тонкощів осягнути виробничі процеси».
Серед майбутніх магістрів – заступник начальника кар’єра з технології та якості ІнГЗК Олександр СМІРНОВ: «Я за першою освітою геолог, за другою – гірник, а зараз опановую збагачення. Це новий і дуже цікавий для мене напрям. На ЦГЗК ми почали з дробарок дробильної фабрики, пройшли весь ланцюг до транспортування на збагачення, від подрібнення й сепарації аж до фільтрації. На майстер-класі в лабораторії подивилися, як проводиться магнітний аналіз подрібненої руди на аналізаторі. Цікаво було познайомитися з новими процесами, порівняти з нашими, інгулецькими, наочно побачити новітні технології подрібнення і обговорити зі спеціалістами переваги та особливості кожної».
Спеціалісти комбінату обговорили з майбутніми магістрами актуальні питання і прогресивні досягнення в галузі переробки та збагачення корисних копалин.
Дробильник ДФ-1 Північного ГЗК Іван ЗАЯЦЬ пішов стопами батька-збагачувача і тому вирішив отримати другу вищу освіту. На виїзній сесії звертав увагу на все – від виробничих технологій до організації безпеки на майданчиках.
«Практика завжди цікавіша, тому на виїзну сесію чекав. Це можливість розширити свої горизонти, побачити те, чого немає на нашому комбінаті. Відзначив багато дрібних, але важливих відмінностей, зокрема у своїй професії. Експерти ЦГЗК цікаво розповідали, компетентно відповідали на запитання. Щодо виробничих процесів, було чому і порадіти, і здивуватися. Багато нового дізнався. Порівнюю, як отримував після школи першу вищу освіту (магістр металургії), і зараз – то це небо і земля. Коли ти вже маєш досвід роботи на підприємстві, зовсім інакше ставишся до навчання. Цей досвід дозволяє тобі майже на рівних обговорювати зі спеціалістами технології, передові розробки. Це було справді плідно й корисно».