На передовій сталевого фронту завжди гаряче, особливо, коли тримаєш одразу кілька «ліній оборони». Розповідаємо, що вдалося зробити для наших захисників, переселенців і мирних мешканців та промислового сектору за тиждень.
Календар уперто показує плюс 7 днів на рахунку війни. Але ми точно знаємо, що насправді це – мінус 7 днів до перемоги. Бо кожну мить ми використовуємо для посилення наших позицій: зміцнюємо обороноздатність військових, дбаємо про вимушених переселенців і жителів деокупованих територій, допомагаємо родинам мобілізованих співробітників та ветеранам підприємств компанії, формуємо запас витривалості для виробничих потужностей ГМК.
В останній тиждень червня військовослужбовці Національної гвардії отримали найбільшу партію бронежилетів від початку війни. 1000 одиниць захисної амуніції оборонцям передав комбінат Запоріжсталь. Плитоноски відповідають усім стандартам, пошиті в чотирьох варіантах – для різних умов несення служби. А плити традиційно виробництва підприємств компанії Метінвест. Вони класу 4 та 4+, забезпечують достатній захист, щоб хлопці могли виконувати завдання на передній лінії фронту. Бронежилети відправлять особовому складу частин НГУ, котрі несуть службу в Херсонській і Миколаївській областях.
Окрім військових, захисне спорядження від Групи Метінвест отримують і рятувальники. Головному управлінню ДСНС у Запорізькій області комбінат Запоріжсталь надав 50 бронежилетів 4 ступеню захисту. Їх відправлять до фахівців, котрі поставлені на бойове чергування. Це перш за все підрозділи, які базуються в Степногірську, Гуляйполі, Оріхові й Комишувасі та виїжджають на ліквідацію наслідків надзвичайних подій, що виникли в результаті обстрілів.
Війна завдає шкоди навіть тим, хто здавалося б знаходиться далеко від обстрілів. Вона боляче б’є по гаманцях українців, яким важче за інших подбати про себе. Особливо потерпають літні люди. Щоб підтримати пенсіонерів підприємств Метінвесту, в межах гуманітарного проєкту «Рятуємо життя» понад 30 тисяч колишніх працівників компанії отримають продуктові набори. До складу таких пакунків входить борошно, макаронні вироби, крупа, вівсяні пластівці, цукор, згущене молоко, тушковане м’ясо й рибні консерви.
З 24 лютого лікарні поблизу зони бойових дій зіткнулися з надмірним навантаженням: до типових звернень з «мирними» хворобами додалися масові виклики до поранених. Для забезпечення лікарів спецтранспортом, Фонд Вадима Новинського та УПЦ передали в медзаклади Миколаєва п’ять машин швидкої допомоги. Їх отримають лікарні № 4 та № 5, пологовий будинок № 1, ЦПМСД № 3, Центр соціально-значущих хвороб. Автівки закупили в Європі. Вони обладнані для транспортування пацієнтів з особливими потребами.
Посильну допомогу медикам також надають волонтери Метінвесту. Зокрема, молодіжна організація Запоріжсталі системно підтримує Запорізький військовий шпиталь. Нещодавно металурги привезли солодощі для поранених і партію витратних матеріалів. Як зазначають активісти, частину лікарського приладдя збирали небайдужі українці, а також закордонні фонди.
У продовження медичної теми – новина з Покровська. Тут комунальним підприємствам міста передали 100 тактичних аптечок від Метінвест Покровськвугілля та Shakhtar Social Foundation. Наразі такі засоби – необхідність, бо комунальники працюють на ліквідації наслідків ворожих обстрілів і часто наражаються на небезпеку.
Завдяки Метінвесту не залишаються сам на сам із гуманітарною кризою жителі прифронтової Авдіївки. Співробітники АКХЗ продовжують розвозити містянам допомогу від проєкту «Рятуємо життя». Продуктові набори отримують як мешканці багатоповерхівок, так і ті, хто проживають у приватному секторі. За два тижні авдіївській громаді вже передали 1570 таких пакунків.
Видають гуманітарну допомогу і в Запоріжжі. На базі громадської спілки «Зелений центр Метінвест» продуктові набори від Фонду Ріната Ахметова можуть отримати вразливі категорії вимушених переселенців. Як зазначають фахівці ЗЦМ, кожного дня приблизно 200-250 людей ідуть додому з коробками, в яких зібрано харчі тривалого зберігання.
Група Метінвест докладає максимум зусиль, щоб зберегти трудові колективи своїх маріупольських підприємств – меткомбінатів ім. Ілліча та Азовсталь, МРМЗ, Метінвест-Промсервісу та інших активів. Усім охочим працівникам компанія пропонує працевлаштуватися за відкритими вакансіями на працюючих підприємствах Групи в Запоріжжі, Кривому Розі, Кам’янському та Покровську. Також Метінвест надає можливість пройти безоплатне навчання за найбільш потрібними робочими професіями з подальшим працевлаштуванням на активах компанії чи комунальних підприємствах у містах присутності Метінвесту.
Для всіх, хто вже виїхав з окупованих чи небезпечних територій, діє проєкт «Дбаємо разом» від Зеленого центру Метінвест. Він допомагає тимчасовим переселенцям повернутись до нормального життя, залучившись до волонтерських акцій у містах присутності компанії. Це непогана можливість поспілкуватися з людьми, які опинилися в схожих ситуаціях, знайти нові знайомства та віддячити громадам, що гостинно приймають переселенців. Подібні заходи часто перетворюються на імпровізовані свята – як от було в Запоріжжі, де охочі впорядкували парк Перемоги. Чи проходять більш скромно – на кшталт усім знайомих «суботників». Таку акцію провели в Кам’янському. Однак терапевтичний ефект від цих заходів завжди однаковий: люди кажуть, що спільна праця зцілює, надихає жити далі та будувати плани на майбутнє.
Якщо переселенцям самотужки впоратися з пережитим складно, на допомогу прийдуть фахівці проєкту «Подолати» від Фонду Ріната Ахметова. В межах ініціативи людям, які постраждали від війни, надають психологічну підтримку бригади досвідчених психологів Фонду. Перші тренінги вже відбулися в представництві громадської спілки «Зелений центр Метінвест» у Запоріжжі.
Ворог повинен відповісти за руйнування інфраструктури та підприємств. Саме тому Рінат Ахметов, засновник та акціонер групи System Capital Management (SCM), подає позов до Європейського суду з прав людини проти РФ щодо компенсації за грубі порушення його прав власності під час неспровокованої воєнної агресії росії проти України. «Зло не може залишатися безкарним. Злочини росії проти України й кожного українця – кричущі. Винні мають понести покарання», – заявив Рінат Ахметов. Ми налаштовані рішуче, тепер – слово за правосуддям.
Не найприємніший, однак вимушений крок: з середини червня Група Метінвест розпочала процес призупинення роботи ГЗК у Кривому Розі. А з 1 липня призупинила видобуток на двох гірничо-збагачувальних комбінатах у Кривому Розі (Інгулецький ГЗК і спільне підприємство Південний ГЗК) та скоротила роботу Каметсталі в Кам’янському до однієї домни через логістичні чинники, зростання собівартості виробництва та падіння цін на продукцію. З середини липня також буде призупинено видобуток на Північному ГЗК. З гірничо-збагачувальних комбінатів Групи в Україні продовжить роботу зі зменшеною потужністю лише Центральний ГЗК. На жаль, це необхідна умова, щоб пережити вкрай складні часи та несприятливі економічні й логістичні умови.
Та поки війна триває, металурги, гірники й шахтарі намагаються пристосуватися до нових обставин. Наприклад, У смолопереробному цеху Каметсталі провели промислові випробування з виробництва лаку кам'яновугільного, що використовується як антикорозійне покриття для чавунних і сталевих поверхонь, а також для захисту дерев'яних поверхонь від біопошкоджень.
Фахівці ШУ «Покровське» завершили монтаж обладнання 13 південної лави блоку 10. Комбайн, механізований комплекс ДТ, скребковий, підлавний і два стрічкові конвеєри фактично готові до роботи. Наразі дільниця працює над виходом з монтажного ходка. Зовсім скоро тут будуть виконувати виробничі завдання видобувачі вугілля з дільниці № 7. Зауважимо, що цей очисний забій – найближча перспектива розвитку шахтоуправління.
А спеціалісти Інгулецького ГЗК підвищують рівень своїх знань завдяки тренінгам від Метінвест Політехніки. Освітні заходи проводяться в режимі офлайн за програмою «Роботи на висоті» з відпрацюванням навичок на промислових полігонах.
Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.