Історія 05.02.2016 Читати 4 хв

Зіркові гості Метінвесту

В одній із перших Історій Метінвесту ми розповідали вам про візит Володимира Висоцького на ГЗК Кривого Рогу. Свого часу в палаци культури підприємств компанії побувало чимало зірок першої величини. Від Леоніда Утьосова до спортивного коментатора Миколи Озерова.

...Зима. Мороз. Але багато шанувальників усе одно не заходять до зали й тупцюють на ґанку ПК Інгулецького ГЗК, щоб першими побачити легендарного Володю Шарапова з «Місце зустрічі змінити не можна».

Програма була насиченою. Розповіді про творче та особисте життя, спілкування з публікою, фрагменти з фільмів. Володимир Конкін ніколи не служив в армії через хворобу, але саме ролі Шарапова та молодшого лейтенанта Сусліна з «Ати-бати, йшли солдати…» принесли йому найбільшу популярність. Шанувальники довго не відпускали свого кумира. Машину, на якій його привезли, припорошило снігом. І вже не розбереш, кому – Конкіну чи все ж таки Шарапову, люди писали: «Володя, ми тебе любимо!».

Наприкінці 1970-х отримати Людмилу Зикіну на Комсомольське рудоуправління було складною справою. Вразити зірку вирішили гідрозахисними спорудами Далекого кар'єру – Комишуваським водосховищем. Директор рудоуправління особисто перевірив маршрут артистки. Все було зачищено й пофарбовано. Кажуть, Зикіній, яка побачила пів світу, Комишуваха сподобалася. Сидячи на березі, вона водила рукою по воді та щось тихо співала. Можливо, «Тече річка Волга». Не дарма на Заході її називали «Місис Волга».

А ось 25-й ювілей Північного ГЗК пройшов під пісні Мусліма Магомаєва. Приїзд зірки в криворізький ПК для місцевих жителів був схожий на приліт інопланетянина. До співу Орфея всі жінки комбінату були морально готові. Але коли він усміхався в залу, кожній здавалося, що усмішка дарована тільки їй.

З концертами до гірників також приїжджав класик сучасності Мстислав Ростропович. Були й мегазірки тих часів – Олександр Абдулов, Семен Фарада та Сергій Жигунов. У книзі почесних гостей є не один десяток записів. Актори, спортсмени, співаки. Але Метінвест не тільки запрошує артистів. Компанія сама величезна кузня талантів! Про тих, хто вміє не лише плавити метал, а й реалізував себе у творчості, буде в наших наступних публікаціях.