Кар'єра 19.01.2022 Читати 8 хв

Юрій Риженков, СЕО Метінвесту: робітничі професії мають бути у тренді

За підтримки Групи Метінвест розпочався новий профорієнтаційний проект – Steel Tok, у якому беруть участь школярі 8-9 класів у регіонах присутності компанії. Це унікальний інтерактивний квест, який розкриває суть робітничих професій у цікавій ігровій формі. На відкритті Steel Tok у Запоріжжі побував генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков. Публікуємо уривок з його інтерв'ю.

– Юрію Олександровичу, розкажіть докладніше про новий проект для школярів.

– Steel Tok дозволяє в ігровій формі за допомогою нових технологій в інтерактивному форматі презентувати дітям робітничі професії. Показати, які спеціальності потрібні сьогодні і будуть потрібні в майбутньому. Мені здається, це дуже важливо і для профорієнтації хлопців, і зростання популярності технічних навчальних закладів. І, звичайно, це дуже важливо для Групи Метінвест. Ми дивимося на кілька десятиліть уперед, плануємо розвиток компанії та розуміємо, які професії будуть важливими. Тому сьогодні ми запрошуємо школярів, щоб вони більше дізналися про професії майбутнього та їхні перспективи. На виставці ми використовуємо доповнену та віртуальну реальність, бо скоро ці технології прийдуть на підприємства. Вже сьогодні ми бачимо, що навіть базові професії збудовані на впровадженні digital та IT. Отже, треба звикати до сучасних технологій зараз, у підлітковому віці, якраз за допомогою подібних заходів.

 

Steel Tok являє собою сім інтерактивних локацій, кожна з яких відповідає певній професії: слюсар, зварювальник, електромонтер, вогнетривник, машиніст тепловоза, токар та машиніст крана

 

– Наскільки важлива для Метінвесту популяризація робітничих професій серед школярів?

– За останні роки престиж робітничих професій, пов'язаних із виробництвом та металургією, загубився. І нам дуже важливо його відновити, підняти статус технічних спеціальностей на гідний рівень. Нині ми інвестуємо великі кошти у модернізацію наших підприємств. Десь навіть будуємо нове виробництво з нуля – робимо те, що в Україні вже давно не було. Звісно, ​​це буде сучасне автоматизоване виробництво. І там потрібні фахівці, які вміють працювати з подібним інноваційним обладнанням та новими технологіями. Тому саме зараз слід готувати таких хлопців. І починати треба зі школи. Як ви знаєте, ми створюємо власний університет Метінвест Політехніка. І я сподіваюся, що нам вдасться сформувати загальний ланцюжок підготовки кваліфікованих працівників: від школи, установ профтехосвіти і далі до вищої освіти у Метінвест Політехніці. Так ми зможемо отримати талановитих професіоналів, повністю готових до нових технологій та нових викликів.

– Чи є ще, крім Метінвесту, приклади, коли великий бізнес України займається такою ж ґрунтовною профорієнтацією?

– Напевно, багато українських компаній починають замислюватися про те, що необхідно готувати хлопців, починаючи зі школи, до подальшої роботи. Сподіваюся, що в майбутньому таких прикладів у нашій країні буде більше, і у нашої молоді з'являться добрі шанси отримувати гідну зарплату на хорошому робочому місці з перспективою кар'єрного зростання на батьківщині.

 

Після Запоріжжя Steel Tok «переїде» до Маріуполя та Кривого Рогу

 

– Чому для профорієнтаційного проекту Steel Tok обрали розважальний концепт?

– Мені хотілося б, щоб школярі не лише у розважальному форматі знайомилися з професіями, але й у такому ж ключі продовжували своє навчання. А потім з таким же динамічним настроєм прийшли на роботу – адже вона теж повинна бути цікавою. Від роботи людина має отримувати задоволення. І якщо хлопці в інтерактивній формі навчатимуться, це допоможе їм зберегти інтерес до професії.

– На який вік учасників розраховано цю виставку?

– Ми формували локації для дітей віком 14-15 років. Це той вік, коли людина починає вибирати свій шлях. Звичайно ж, тут треба допомогти правильно визначитись із майбутньою професією. І я сподіваюсь, що ми допомагаємо це зробити.

– Зараз у запорізькому «Козак-Палаці» за підтримки Метінвесту проходить всеукраїнський конкурс профмайстерності WorldSkills Ukraine для студентів закладів профтехосвіти та молодих працівників підприємств. Яке значення має це партнерство для Метінвесту?

– Ми бачимо більш високу якість підготовки хлопців, які приходять до нас на роботу – це вже показник того, що програма взаємодії із WSU працює. Звичайно, ґрунтовну підготовку нового покоління фахівців помічають і наші виробничники. Сьогодні персонал на підприємствах компанії захоплений безперервним удосконаленням, покращенням робочих місць, залучений до зменшення ризикових факторів, які є на виробництві. Це – наслідок нашої масштабної роботи щодо розвитку кадрового потенціалу. Те, що ми робимо для хлопців 14-15 років і продовжуємо робити для їхнього розвитку на подальших рівнях. Ми маємо програму підтримки технічних вузів. Також ми запровадили дуальні програми, коли студенти ще в процесі навчання набувають практичних навичок, які допоможуть їм у майбутньому. Фактично ми працюємо з талановитою молоддю на кожному рівні – починаючи з профорієнтації до надання робочого місця, щоб виростити найбільш підготовлених фахівців.

– Які перспективи та можливості матимуть конкурсанти-переможці WSU?

– Ми маємо стипендіальні програми для найбільш талановитих студентів. Ми підтримуємо їх під час навчання, заохочуємо інтерес до промислової сфери. А під час роботи на підприємстві намагаємося стежити за їх прогресом, допомагаємо розбудовувати оптимальний кар'єрний план. Наші HR-и створюють маршрут, яким ведуть цього фахівця вгору кар'єрними сходами.

Відеозвернення генерального директора Групи Метінвест Юрія Риженкова