Важлива новина 17.01.2022 Читати 4 хв

Південний ГЗК вийшов на максимальну потужність за останні 30 років

Південний ГЗК завершив реконструкцію двох технологічних секцій збагачення магнетитових кварцитів. Проект реалізували на першій рудозбагачувальній фабриці. Запуск обладнання дозволив комбінату виробити 13,5 млн тонн залізорудного концентрату за результатами 2021 року.

У ході реконструкції встановили нові кульові млини, магнітні сепаратори, дешламатори, інше обладнання. Також замінили фундаменти, технологічні майданчики, металоконструкції. Оновлені мережі технічної води, опалення, аспірації.

Технологічні секції №9-10 ввели в експлуатацію наприкінці 2021 року. Оновлення обладнання виконали фахівці комбінату та підрядних організацій. Реконструкцію секцій проводили за умов чинного цеху.

Продуктивність секцій – 3600 тон концентрату на добу. Вміст заліза у продукті становить 68,5 відсотка. У схемі збагачення технологи застосували додаткові стадії магнітної сепарації та контрольної класифікації.

 

Це обладнання вивели з експлуатації ще у 90-ті роки через різкий спад виробництва. Тепер, по суті, Південний ГЗК збудував з нуля дві технологічні секції на першій збагачувальній фабриці. Завдяки їхньому введенню в експлуатацію комбінат за підсумком 2021 року вийшов на продуктивність, якої не досягав понад 30 років,

— Костянтин ФЕДІН, генеральний директор Південного ГЗК. 

Обсяг інвестицій у розвиток Південного комбінату у 2021 році становив близько 5 млрд гривень. Це максимальний показник протягом останніх 10 років. Основний обсяг капіталовкладень направили збільшення виробничої потужності комбінату, підвищення якості товарної продукції, оновлення парку техніки.