Техніка 16.02.2022 Читати 3 хв

ПІВДЕННИЙ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ ПРИДБАВ БУЛЬДОЗЕР CATERPILLAR

Південний ГЗК вводить в експлуатацію новий бульдозер американської компанії CATERPILLAR. Машину придбали наприкінці 2021 року для потреб рудоуправління комбінату. Техніку належить використовувати у кар'єрі на будівництві технологічних доріг, зачистці вибоїв та перевантажувальних пунктів.

Перший Caterpillar D9R надійшов на Південний ГЗК у 2015 році. За цей час бульдозер показав себе як надійний та невибагливий спецтранспорт. Завдяки 470-сильному двигуну, у поєднанні з трансмісією та робочим обладнанням спеціальної конструкції, машина на 10-15 відсотків продуктивніша, ніж аналоги.

Підресорена ходова частина забезпечує збільшене тягове зусилля та плавність ходу машини. Функція диференціального повороту дозволяє маневрувати без втрати швидкості. Машину також забезпечили системами автоматичного керування відвалом та розпушувачем.

Кабіна обладнана системою мікроклімату, регульованим кріслом з потовщеними спинкою та подушкою. Для зручності машиніста та зниження втоми органи управління бульдозером розташовані з боків від сидіння. Велика площа скління сприяє хорошому огляду, що особливо важливо під час маневрування та виконання робіт підвищеної точності.

Caterpillar D9R – четвертий бульдозер американського виробника, придбаний Південним комбінатом. Попереднє CAT підприємство ввело в експлуатацію у 2019 році. У поєднанні високої потужності, відмінної керованості та простоти обслуговування машини дозволяють досягати високої продуктивності за низьких питомих витрат.