Модернізація 10.02.2022 Читати 4 хв

У вапняно-палювальному цеху ММКІ оновили обладнання

У вапняно-пальному цеху меткомбінату імені Ілліча Групи Метінвест запустили в роботу гвинтовий компресор фірми Dalgakiran DVK 430D, додатково оснащений рефрижераторним осушувачем Dalgakiran DK 190. Інвестиції в проект – понад 4,5 млн. грн.

Стиснене повітря – один із основних компонентів, необхідних для забезпечення працездатності всього вапняно-пального цеху меткомбінату імені Ілліча. Виробляє його спеціальне обладнання компресор.

Старий компресор, поставлений у 2001 році, вийшов з ладу та ремонту не підлягав. Застарілий агрегат списали, а натомість, під потреби цеху, закупили новий компресор фірми Dalgakiran продуктивністю 53 куб за хвилину і тиском 7,5 атмосфер..

— Ігор СЕЛЬКІН, майстер з ремонту електричного обладнання вапняно-пального цеху меткомбінату імені Ілліча Групи Метінвест.

Гвинтовий компресор DVK 430D економічний і при цьому має високу продуктивність завдяки прямій передачі потужності від двигуна до гвинтового блоку через еластичну муфту. Його рама оснащена віброподушками, а двигун – пристроєм плавного пуску, що зводить рівень шуму та вібрації до мінімуму. Компресор оснащений дисплеєм, на який виводяться всі необхідні дані та аварійні сигнали, а легкознімні панелі корпусу забезпечують простоту обслуговування.

 

Будь-який гвинтовий компресор має властивість виділяти частинки олії та утворювати конденсат. Якщо вологе повітря потрапить у систему аспірації, то зимовий період можуть пошкодитися фільтрувальні елементи. Таке повітря згубно впливає і на гармати, що знаходяться в печі, а щоб випарувати вологу з повітря, потрібна додаткова витрата газу. Тому, з метою операційних поліпшень, проектом передбачено осушення повітря – встановлений осушувач рефрижераторного типу Dalgakiran DK 190. У ньому при охолодженні повітря відокремлюється волога, що осідає в баку і потім виливається, в результаті встановлення видає чисте повітря.

«За допомогою стисненого повітря в підрозділі очищають стінки фільтраційних шахт випалювальних печей, на які налипають і коксуються дрібні частинки вапна. Якщо цього не робити, то капітальний ремонт печі потрібно буде проводити вже через рік-півтора, а не через п'ять-шість років. Також стиснене повітря необхідне функціонування аспіраційних установок системи регенерації. Пил, який аспірація відбирає з робочої зони, частково осідає на фільтрувальних елементах і без своєчасного очищення повітрям фільтри заб'ються, і аспірація не працюватиме. Тому такою важливою є стабільна робота компресорного обладнання в тандемі з осушувачем повітря», - зазначив начальник вапняно-пального цеху меткомбінату імені Ілліча Групи Метінвест Олег БЄЛЯЄВ.