Більше ніж сталь 12.07.2021 Читати 5 хв

ТОП-20 ФОТОГРАФІЙ ВОГНЮ ТА СТАЛІ

Просто  з жару підготували ТОП найкращих фото вогню та сталі цього року. І хоч до кінця 2021-го ще половина шляху, сміливо можна підвести певну межу. Тим паче і випадок слушний. 12 липня весь світ відзначає День фотографа. Дата обрана неспроста. Так припало, що одразу два покровителі фотографів – свята Вероніка і не свята, але теж дуже важлива персона для людей із камерою Джордж Кодак –  народилися саме цього дня. Ну, за першим усе зрозуміло. Це той Кодак, який заснував однойменну фірму і зробив фотомистецтво масовим явищем. А свята Вероніка, за легендою, стала першою володаркою «фотографії» (ну, майже). Це вона дала Ісусові, який ішов на Голгофу, свою хустку та воду. На хустці залишився образ Христа. Гаразд, досить мудрувати. Ловіть порцію фотомистецтва від металургів і гірників.

У нас завжди гаряче!

Найгарячіша точка у Всесвіті знаходиться на Землі. Абсолютний рекорд температури було поставлено у 2012 році у Великому адронному колайдері. Тоді вчені зіштовхнули розігнані до 99% швидкості світла важкі іони й отримали температуру в 5,5 трильйона ºС 😜 Для порівняння, найгарячіша відома на сьогодні зірка WR 102 має температуру «всього лиш» 209 726 ºС. У виробничих процесах Метінвест теж гаряче. Наприклад, у коксовій печі необхідно підтримувати температуру приблизно 1000 ºС, а для нагрівання слябу й отримання рулонного прокату знадобиться 1200 ºС.

Володар вогню

Перші фаєр-шоу з'явилися ще за племінних часів на острові Самоа. Спочатку танці з вогнем були частиною військового ритуалу «айлао», під час якого чоловіки показували свою сміливість, мужність і силу, демонстрували, що їм усе до снаги, навіть приручити вогонь. Пізніше у вогняних шоу почали брати участь усі охочі самоанці та самоанки. Такі видовища одержали назву «шива афі». Місцеві жителі й зараз так називають традиційні фаєр-шоу, які вони влаштовують для туристів острова. Фахівці Метінвесту теж вміють орудувати вогнем. Роблять вони це не в розважальних цілях, а для виробництва високоякісного металу. І тільки з урахуванням усіх правил ОП та ПБ. Якщо вже приручати стихію, то дуже обережно.

"Вечірнє сонце, дякую за день..."

Заходи і сходи сонця, які ми звикли спостерігати щодня, не всюди виникають із такою звичною частотою. На Південному полюсі лише один захід сонця і один схід за рік. Причиною таких особливих стосунків із сонцем стало унікальне розташування місцевості на самому «краєчку» земної кулі. Полярний день триває місяцями, а потім настає тривалий сутінок, який переходить у місяці ночі. Нам пощастило більше: у нас є можливість спостерігати палітру заходу сонця щодня. Краса в очах того, хто дивиться. Варто тільки придивитися.

Велич

Перфекціонізм у металургії

Хто відбив ніс у Сфінкса? Чому статуя Венери Мілоської не має рук? Над цими історичними загадками думають століттями, й інтерес до них не зменшується. Виходить, що недосконалість форм приваблює? Можливо, якщо говорити про мистецтво, де навіть випадковий дефект може стати шедевром. Але якщо справа стосується якості продукції Метінвесту, то доведеться бути перфекціоністом. Тому що наші клієнти цінують ідеальність форм і відсутність браку. Щоб залишатися в лідерах, ми впроваджуємо нові технології та методики. У конвертерному цеху Азовсталі, наприклад, знайшли рішення, як робити сляби без жодного дефекту поверхні – ребрових тріщин. Для цього на 11-му струмку МБЛЗ № 6 змінили конструкцію кристалізатора, встановивши нові вузькі стінки зі скошеними кутами. З початку року на модернізованому устаткуванні випустили понад 850 плавок, і жоден сляб не мав  дефекту.

Розливаємо найкраще

Сходи

Сходи. Вони є скрізь. Не обов'язково у прямому сенсі. Кар'єрна драбина – теж зі сходів. І в космічного корабля вони теж є. Та й практично будь-який план – послідовність виконання певних дій, з одної сходинки на іншу. Металургійні комбінати Метінвесту, в якомусь сенсі, виробляють сталеві сходи. Які раз по раз дозволяють людям робити все більш і більш масштабні споруди – щоразу досягаючи нових висот.

Для такої забави шкода й світла світити

Для такої забави шкода й світла світити – говорили, коли потенційний виграш не покривав навіть свічок, що згоріли під час розваги. Чи варта забава світла, коли ми говоримо про гірничо-металургійну промисловість. Добути, переробити, виплавити та багато-багато чого ще, а на виході – звичайний сляб, хай і з якісної сталі. Ця справа варта світла. Зрештою, сталева продукція металургійних комбінатів України – не фінальний результат. З цієї сталі створюються неймовірні мости, величезні круїзні лайнери та високі хмарочоси. Зі сталі щоразу можна створювати більше, масштабніше, дивовижніше – те, що допомагає людству розвиватися. І, зрештою, всі залишаються у виграші. Тож, так – справа варта світла.

Шлях 

Step-by-step. Стабільний шлях – це про поступове вдосконалення з мінімумом непередбачених ризиків.

Час

Час не можна зупинити, але можна випередити. І навіть якщо вдасться вирватися трохи вперед, рано чи пізно він намагатиметься відіграти свої позиції – хоча б на годину, але прискориться.

До центру Землі 

Бути першопрохідцем – не легко, але цікаво ;) Першим ступати там, де ще нікого не було, бачити нові горизонти і з кожним разом – вміти більше. Йти заради себе та відкривати дороги для послідовників.

Під іншим кутом

Іноді навіть звичні та очікувані речі можуть виглядати зовсім несподівано. Варто лише поглянути під іншим кутом, і перед нами вже зовсім інший, практично незнайомий предмет або людина. Так що ракурс – вирішує :)

Кокс = вогонь

Кокс АКХЗ до пляжного сезону готовий – підкачав чудові «кубики» та не боїться обгоріти на сонці, а якщо буде похмуро – легко поділиться теплом:) Загалом, кокс – вогонь.

Затемнення

У 2021 році на Землю чекає чотири затемнення – два сонячних і два місячних. Хтось знаходить у подібних явищах природи прихований сенс, але насправді все це просто пояснюється з наукової точки зору. Так що панікувати не варто ;) Наука, в принципі, може пояснити все, а якщо щось не піддається науковому поясненню, то це лише тому, що ще якесь явище не до кінця вивчене :) Коли-небудь наука відправить людей до інших зірок. Це має статися зовсім скоро, адже якщо подумати, за мірками людства, відносно нещодавно основними матеріалами нам служила деревина та каміння, а зараз, завдяки тій же науці, практично всюди використовується сталь, з якої будують величезні кораблі, хмарочоси й космічні ракети для підкорення Марсу.

Новий виток життя

Новий місяць. Новий тиждень. Новий виток життя та черговий шанс почати все спочатку або зробити крок назустріч мрії.

Перевозити гори

Ключ на старт. Запалювання. 135 років тому німецький інженер Карл Бенц отримав патент на «Транспортний засіб, з двигуном, що працює на бензині». Двигун видавав смішні за теперішнім часом 0,8 к.с. при 250-300 обертах. Уже за рік винахідник представив своє дітище на Паризькій виставці. Хоча якщо бути відвертими, то ще за 85 років до патенту Бенца винахідник Річард Тревітік у невеликому англійському Камборні представив публіці перший паровий автомобіль.

А ось електромобілі з'явилися, як це не дивно, раніше за авто з ДВЗ. У 1828 році угорський винахідник Аньос Джедлік створив візок, який пересувався за допомогою електрики. До того ж на початку XX століття електромобілі користувалися високою популярністю, проте через труднощі з зарядкою та нерозвинутою інфраструктурою традиційні двигуни внутрішнього згоряння, що працюють на бензині, почали витісняти інші типи двигунів. Так чи інакше, з початку ХХ століття автомобільна промисловість рухалася вперед. Машини ставали більшими, потужнішими і в результаті ми маємо багатотонних велетнів, які можуть у прямому сенсі перевозити гори.

Ця чашка не для чаю

Одна з найбільших чашок у світі знаходиться в Лондоні. Вона розрахована на 13 000 літрів кави та була встановлена як артоб'єкт у районі Кенері-Уорф. А ось новий шлаковоз Азовсталі, хоч і схожий на величезну чашу та легко може зійти за індастріал-артоб'єкт – має цілком практичне застосування ;) Новинка, в яку Метінвест інвестував 4,6 млн грн, забезпечує безперебійне виробництво. Місткістю 16,5 м3 та вагою 65 тонн «чашка» допомагає транспортувати шлак температурою 1300-1400℃. Шлаковоз, у зчіпці зі ще кількома, працює на прийманні й транспортуванні доменного шлаку до місця перероблення.

Всьому треба давати час

Тісто не одразу піднімається. Дерево не відразу готове давати плоди. Сталь не відразу набуває потрібної форми. І людині теж потрібен час. Іноді хвилини, іноді дні, іноді роки. І тут що ще важливо. Все ж таки це не відбувається в умовному вакуумі. Десь поруч той, хто підтримає, десь поруч той, кого ти підтримаєш. Тоді все виходить. Добре та вчасно.

Елегантна витонченість

Завжди буває щось, що непомітне одразу. Але варто трохи придивитися, і починаєш помічати дрібні деталі, які кардинально змінюють уявлення. Наприклад, у товстого листа чи навіть сляба є витончена елегантність.

Час та поїзд

Если чего-то ждешь, то время растягивается, а если опаздываешь – ускоряется. Этот феномен испытывал на себе каждый, кто путешествовал на поезде 

 

Більше крутих фото вы завжди знайдете на нашій сторінці в Інстаграм