КСВ 05.07.2021 Читати 5 хв

STEAM-CAMP: новий вектор в освіті

Педагоги Маріуполя, Кривого Рогу та Запоріжжя завершили навчання за лідерською програмою STEAM-CAMP. Випускників нагородили під час урочистого фінального заходу, який водночас відбувся у трьох містах.

Освітній проєкт було реалізовано громадськими організаціями «Фонд розвитку Маріуполя», «Запорізька платформа спільних дій», «Криворізький фонд майбутнього» за підтримки Групи Метінвест.

У межах STEAM-CAMP для 500 педагогів точних наук – математики, фізики, хімії та інформатики – провели навчальні модулі, зустрічі з експертами та екскурсії на підприємства Метінвесту.

Педагоги вчились нового, долали себе та розкривалися, щоб, використовуючи сучасні STEAM-практики, показувати новому поколінню захопливий і цікавий світ техніки та науки, розкривати потенціал школярів і підвищувати рівень їх знань у галузі хімії, фізики, математики та інформатики.

— Лілія МАЛИЦЬКА, генеральний директор ГО «Фонд розвитку Маріуполя».

STEAM-підхід – це метод навчання, а й спосіб мислення. В освітньому середовищі STEAM діти здобувають знання й відразу ж вчаться їх використовувати. Але щоб вони захотіли це робити, педагогам самим потрібно зростати професійно та змінювати підходи до процесу навчання.

Сьогодні наші діти живуть у цифровому світі, що швидко змінюється, де на перший план виходять такі навички як вміння працювати з даними, обробляти й аналізувати інформацію, використовувати креативне мислення. Не менш важливою залишається творча реалізація дитини. Для компанії «Метінвест» це важливо. І сьогодні ми бачимо, як вчителі знайшли сили для того, щоб стати педагогами нової формації. Ми віримо у проєкт і вважаємо, що наразі в Україні немає аналогів цієї лідерської програми.

— Олександр ВИШНЯКОВ, директор департаменту регіонального розвитку Групи Метінвест.

– Після закінчення навчання наші педагоги стали іншими – впевненішими в собі та креативними. Вони освоїли ті інструменти, які допоможуть зробити уроки цікавими й закохати учнів у точні науки, – наголосила директор ГО «Криворізький фонд майбутнього» Олена Лещенко.

 

STEAM-CAMP  У ЦИФРАХ

 

500+ учасників, 390 годин навчання, 25 спікерів, 22 ментори.
Розроблено 450+ уроків, охоплено 200+ шкіл та 5 000 учнів-бенефіціарів.

 

Підвищення якості викладання STEAM-дисциплін у школах дасть очікуване зростання відсотка успішної здачі ЗНО та кількості дітей, які оберуть подальше навчання у профільних навчальних закладах із технічних спеціальностей.

– Основний етап STEAM-CAMP завершено. Ви створили потужний кластер педагогів-інноваторів, які готові змінювати систему освіти та погляди школярів на точні науки, навчилися доповнювати заняття інтерактивними іграми й опитуваннями, а складні теми доносити простою та доступною для дітей мовою. Завдяки вашим зусиллям школярі почнуть обирати ті професії, які зараз потрібні на ринку праці. Ми зі свого боку готові підтримати талановиту молодь. На активах Групи Метінвест студенти технічних спеціальностей проходять практику й дуальне навчання, найкращі з них можуть претендувати на додаткову стипендію від компанії та перше місце роботи, – зазначив Іван Голтвенко, директор з персоналу та адміністрації меткомбінату Азовсталь.

До фіналу STEAM-CAMP педагоги розробили понад 400 інтегрованих уроків, у яких використовували знання, отримані під час навчання. Всі уроки розміщені на спеціальній інтернет-платформі, де можна обмінюватися напрацюваннями й застосовувати їх на практиці.

Авторів найкращих уроків оголосили під час телемосту між Маріуполем, Кривим Рогом і Запоріжжям (одне місто – одна команда вчителів-переможців). Приємно, що до участі у фінальному заході приєдналися представники семи міжнародних організацій.

Педагоги зазначають, що завдяки участі у програмі отримали цінну інформацію та вже почали застосовувати її на практиці, створюючи інноваційний навчальний контент.

– Навчання за такою програмою треба було розпочинати 15 років тому. Наше місто технічно розвивається, і підприємства чекають на людей, які мають відповідну освіту. А вона не буде сучасною, якщо нема сучасної школи. Тому сьогодні саме вчителі точних наук мають готувати нове покоління випускників шкіл. Це дуже важливо для розвитку Кривого Рогу, – підкреслила Алла Шепілко, директор криворізької гімназії № 95, учасниця STEAM-CAMP.

– Висловлюю подяку всім ініціаторам та організаторам такої великої програми. Це унікальна можливість для педагогів – отримати нові знання, познайомитися з новими методиками й технологіями у сфері освіти. STEAM-CAMP не лише підвищує кваліфікацію наших учителів, а й підвищує зацікавленість дітей до технічних предметів, – сказала директор департаменту освіти Маріупольської міської ради Тетяна Братчикова.

Усі учасники «Лідерської освітньої програми для вчителів STEAM-CAMP» отримали дипломи про завершення проєкту, сертифікати підвищення кваліфікації та подарунки.

Новий навчальний рік випускники STEAM-CAMP розпочнуть із сучасними освітніми програмами з використанням STEAM-інструментів.