КСВ 28.05.2015 Читати 6 хв

Створення спеціальних міських фондів сталого розвитку

Закінчив роботу Міжнародний форум для сталого розвитку міст GREEN CITY, що проходив у Маріуполі. Дискусійний майданчик було організовано за ініціативою громадського союзу «Зелений центр Метінвест» та Всеукраїнською громадською організацією «Жива планета».

У роботі Форуму взяли участь понад 200 експертів. Підтримка екологічної безпеки, зростання енергоефективності виробництв, досягнення високої якості життя населення, збереження природних ресурсів стали пріоритетними темами Міжнародного форуму зі стійкого розвитку міст GREEN CITY. Особливий інтерес учасників Форуму викликали доповіді керівників меткомбінатів Групи Метінвест у Маріуполі - генерального директора ММК ім. Ілліча Юрія Зінченка та генерального директора МК «Азовсталь» Енвера Цкітішвілі. 

Ними були представлені успішні проекти з модернізації металургійних комбінатів, масштабні плани щодо покращення промислової екології, приклади системної соціально значущої допомоги Маріуполю, в результаті якої покращилася міська екологія та якість життя мешканців. У рамках заходу за два дні проведено п'ять тематичних сесій і два «круглих столи». У процесі екскурс-туру учасники також ознайомилися з успішними прикладами благоустрою Маріуполя та впровадження енергозберігаючих технологій у комунальній сфері. Окрім цього, на підсумковій пленарній сесії відбулося нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу народних ідей «Чудовий двір — чудове місто».

Шість авторів кращих пропозицій щодо благоустрою громадських територій стали володарями диплома та грошової премії.

«Я вдячна громадському союзу „Зелений центр Метінвест“ за чудову ініціативу провести конкурс народних ідей,— сказала директор станції юних натуралістів Кривого Рогу Наталія ШЕПЕТУХА. — Приємно, що моя пропозиція створити для дітей літню лабораторію для вивчення рослинності стала переможцем».

«Конкурс народних ідей „Чудовий двір — чудове місто“ — соціальна ініціатива громадського союзу „Зелений центр Метінвест“ у рамках першого Міжнародного форуму GREEN CITY. Мета проекту—збирання кращих ініціатив щодо благоустрою міського середовища, створення зон відпочинку та поліпшення малої екології. Судячи з географії ініціатив, що надсилаються, впевненість можу сказати, що конкурс припав до душі жителям багатьох міст України»,— зазначив координатор громадського союзу «Зелений центр Метінвест» Сергій МАГЕРА.