Модернізація 11.10.2021 Читати 4 хв

На ММКІ будують сучасний кисневий комплекс

Група Метінвест оновлює виробничі потужності ММК імені Ілліча. На підприємстві в активній фазі будівництво найсучаснішої повітрерозподільчої установки в Україні. Загальні інвестиції в будівництво комплексу складуть 83,5 млн доларів США.

На сьогоднішній день готовність обладнання сховища рідкого кисню і станції газифікації складають близько 95%. Ведеться підготовка до пуско-налагоджувальних робіт на об'єкті. По комплексу повітрерозподільчої установки завершено монтаж каркаса будівлі машзалу, виконана заливка фундаментів під обладнання і прокладання трас трубопроводів, розпочато роботи з монтажу основного технологічного обладнання виробництва компанії Air Liquide. Згідно графіку реалізації, повністю завершити проект планують у наступному році.

У будівництві сучасного кисневого комплексу задіяна велика кількість персоналу кисневого цеху, Метінвест Інжиніринг, підрядники. Інфраструктура комплексу включає в себе обладнання повітрерозподільчої установки продуктивністю 25 тис. Кубометрів газоподібного кисню в годину і 35 тис. Кубометрів газоподібного азоту в годину, кріогенне сховище рідкого кисню об'ємом 1500 м3, станцію газифікації, а також об'єкти забезпечення необхідними енергоресурсами. Устаткування комплексу дозволить забезпечити потреби меткомбінату в кисні і азоті, необхідних для виробництва чавуну і сталі. Це дійсно великий і унікальний для компанії проект.

—  розповів головний енергетик ММКІ Олександр ВЛАСОВ.

При этом мощный кислородный комплекс, благодаря своим характеристикам и задействованной технологии, позволит предприятию снизить расход энергоресурсов.

Завдяки застосуванню передових технологій автоматизований кисневий комплекс знизив питомі витрати енергоресурсів до 20% в порівнянні з наявними кисневими блоками. Після запуску нової повітророздільної установки старе обладнання буде виведено з експлуатації.

керівник проектів Метінвест Інжиніринг Андрій БОЧКОВ.

Нагадаємо, Група Метінвест в 2019 році підписала контракт з Air Liquide, світовим лідером в області виробництва і постачання газів, технологій і послуг для промисловості і охорони здоров'я, на будівництво повітророздільної установки. Під проект було залучено фінансування державного експортно-кредитного агентства Франції (Bpifrance Assurance Export).