Стоп коронавірус 02.11.2021 Читати 4 хв

У лікарні Запоріжжя під'єднали сучасні апарати ШВЛ

Запоріжжя переживає нову хвилю коронавірусу. За словами лікарів і за даними офіційної статистики МОЗ, ця хвиля набагато важча за попередні. Кількість нових хворих щодня стрімко зростає, збільшується кількість госпіталізованих.

На сьогодні в Запорізькій області налічується понад 29,1 тис. хворих на коронавірус. З них 2,6 тис. осіб лікуються в стаціонарах. Усі вони потребують кисню.

Порятунок життя тяжких пацієнтів із коронавірусом неможливий без кисневої підтримки. Щоб люди могли дихати, їх під'єднують до кисневих концентраторів та апаратів ШВЛ. Сьогодні це обладнання як ніколи потрібне лікарям.

Головним форпостом боротьби з коронавірусом у Запоріжжі є обласна інфекційна лікарня. Тут лікують пацієнтів із середньою та тяжкою формами хвороби. Більшість людей, які потрапляють до стін лікарні, важкі. Тому реанімація лікарні повністю заповнена.

Наразі в нас на 100% заповнено відділення анестезіології та інтенсивної терапії. Воно розраховане на 12 ліжок. Зазначу, що всі пацієнти дуже важкі, це приблизно 80% хворих, які до нас надходять. Під час їхнього лікування ми застосовуємо апарати ШВЛ, тому з їх допомогою люди можуть дихати. Це обладнання життєво необхідне.

анестезіолог-реаніматолог відділення анестезіології та інтенсивної терапії Запорізької обласної інфекційної лікарні Євгенія ДИБА.

У такий непростий час на допомогу лікарям приходить соціально відповідальний бізнес та благодійні фонди. За власний кошт вони закуповують для лікарень медичне обладнання й засоби захисту.

Нещодавно запорізькі лікарні отримали допомогу від Фонду Ріната Ахметова. Медикам передали 11 сучасних апаратів ШВЛ шведського виробництва. 4 з них передали Запорізькій обласній інфекційній лікарні, решту 7 – до міських лікарень №№ 1, 2, 7, 5 та 9.

Сьогодні обладнання пройшло останні налаштування. Інженери налагодили його роботу, а також провели для медиків інструктаж щодо правильного використання.

Процес запуску апарату ШВЛ займає близько 30 хвилин. Далі – справа за лікарем. Він має швидко навчитися ним користуватися. В середньому від розпакування апарата до його використання минає година. Апарати, отримані інфекційною лікарнею, дуже сучасні та якісні. Про це свідчить кількість режимів вентиляції. Якщо у звичних старих апаратах є 5-6 режимів, то в цих набагато більше. Є також два режими неінвазивної вентиляції CPAP із підтримкою тиску, а також СРАР із гарантованим обсягом. Тобто цей апарат закриває всі потреби вентиляції легень – від недоношених малюків до дорослих пацієнтів із будь-якою масою тіла.

інженер з апаратів ШВЛ Андрій ГОЛУБ.

Нагадаємо, що в Запорізькій обласній інфекційній лікарні тривають активні ремонтні роботи з відновлення реанімаційного відділення, яке постраждало внаслідок масштабної пожежі. Завершити роботу планують до кінця листопада. У відремонтованих палатах медики планують організувати 12 додаткових ліжкомісць для пацієнтів із коронавірусом.

У 2020 році Рінат Ахметов спільно з бізнесами SCM, футбольним клубом «Шахтар» та Фондом Ріната Ахметова першими прийшли на допомогу країні в боротьбі з коронавірусом. За особистої ініціативи Ріната Ахметова з цією метою було виділено близько 500 млн грн у рамках проєкту Фонду «Боротьба з COVID-19 в Україні». Проєкт допоміг вижити 1,4 млн людей. Це найбільший внесок одного благодійника до державної медицини України за весь час незалежності. Понад 500 медустанов у всій країні отримали понад 1000 одиниць обладнання, зокрема 216 апаратів ШВЛ. А також сотні тисяч експрес-тестів, ЗІЗ та витратних матеріалів.

З початку епідемії Фонд Вадима Новинського направив на боротьбу з поширенням коронавірусної інфекції в Україні понад 100 млн грн. Кошти спрямували на закупівлю апаратів ШВЛ, ПЛР-тестів та спеціалізованих лабораторій, засоби індивідуального захисту для медиків. Усе це централізовано розподілялося в клініках Донецької, Херсонської, Миколаївської, Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей. Крім того, 3,8 млн грн було виділено на матеріальну підтримку 31 сім'ї медиків, які померли внаслідок COVID-19.