Модернізація 24.03.2021 Читати 4 хв

Північний ГЗК будує найбільший в Україні комплекс зі згущення пульпи

На Північному ГЗК у Кривому Розі побудують сучасний гідротехнічний об'єкт згущення відходів збагачення. Комплекс дозволить комбінату скоротити витрати і знизити навантаження на навколишнє середовище за рахунок зменшення енергоспоживання й води. На будівництво комплексу Метінвест спрямує більше 3 млрд гривень.

Комплекс згущення хвостової пульпи Північного ГЗК – другий в Україні промисловий об'єкт такого типу, що буде побудований із застосуванням світових практик. Проєктуванням займається німецька компанія ENGINEERING DOBERSEK, управління проєктом здійснює компанія «Метінвест Інжиніринг». 

 

«Наша компанія з 2009 року є головним розробником технологій згущення хвостів. Усі проєкти реалізуються з урахуванням екологічних вимог. Вони спрямовані на зниження витрат із транспортування відходів збагачення корисних копалин і зменшення площ під розміщення хвостів. Подібні передові технології з замкненим водообігом в Україні вже застосовує Південний ГЗК, такі ж підходи використовують у гірничих компаніях США, Бразилії та Індії», – розповів керуючий директор компанії ENGINEERING DOBERSEK Боштьян Доберсек.

За словами експертів, комплекс дозволить за допомогою безпечних хімічних реагентів відокремлювати воду від твердих частинок і повертати її для використання на рудозбагачувальну фабрику.

 

«Створення комплексу зі згущення пульпи на ПівнГЗК – один із найбільших високотехнологічних проєктів компанії Метінвест. Для його реалізації ми залучаємо найкращих фахівців – технологів, гідравліків, електриків, фахівців з автоматизованих систем керування. І після завершення будівництва криворіжці отримають нові робочі місця», – зазначила директор компанії «Метінвест Інжинирінг» Мар'я Васильєва.

Введення в експлуатацію нового об'єкта дозволить комбінату використовувати існуючу ємність хвостосховища до 2036 року.

 

«Криворізькі гірничо-збагачувальні комбінати – перша сходинка виробничого циклу компанії Метінвест. Від собівартості та якості продукції залежить успіх компанії на світових ринках і її подальші перспективи. Будівництво нового комплексу для Північного ГЗК – це раціональний підхід до використання енергоресурсів та земель під виробництво. За рахунок скорочення споживання електроенергії на перекачування пульпи до 50% ми знижуємо собівартість концентрату, і це дає можливість комбінату ставати більш прибутковим і надалі інвестувати в модернізацію, покращувати умови праці та побуту»,  підкреслив генеральний директор Північного ГЗК Андрій Скачков.

Комплекс зі згущення пульпи на Північному ГЗК планують ввести в експлуатацію наприкінці 2023 року.