Важлива новина 16.02.2022 Читати 5 хв

Рінат Ахметов та Вадим Новинський відвідали виробничі майданчики маріупольських меткомбінатів

Акціонери Групи Метінвест Рінат Ахметов і Вадим Новинський у межах робочої поїздки відвідали низку цехів маріупольських металургійних комбінатів та побували на МБЛЗ-4, оновленому стані «1700», будмайданчику цеху холодного прокату ММК імені Ілліча й сучасної доменної печі № 3 МК «Азовсталь».

Акціонери Групи Метінвест Рінат Ахметов і Вадим Новинський побували на комплексі МБЛЗ-4, який не має аналогів в Україні. Сучасне обладнання комплексу дозволяє підвищувати енергоефективність, якість продукції та збільшити перероблення чавуну на продукцію преміумсегменту. Також у комплексі використовуються одні з найвідоміших прогресивних технологій знепилення та повторного використання води для охолодження. Його газоочисне обладнання відповідає екологічним вимогам Євросоюзу. Завдяки висококласній системі аспірації техногенний вплив на місто мінімальний. Інвестиції Групи Метінвест у реалізацію проєкту склали 150 млн доларів США.

Враховуючи важливість розвитку листопрокатного виробництва й розширення сортаменту, не залишився осторонь оновлений листопрокатний стан «1700». Завдяки його реконструкції, що завершилася у 2019 році, меткомбінат розширив виробничі можливості. Тепер сляби завтовшки 250 мм, які виробляє нова МБЛЗ-4, прокочуються в конкретному розмірному діапазоні, а маса рулону збільшилася до 32 тонн. Загальний обсяг інвестицій у реалізацію проєкту становив 110 млн доларів США. 

Побували гості й на будівельному майданчику нового цеху з виробництва холодного прокату, оцинкованого та фарбованого рулону. Комплекс дозволить розширити сортамент продукції, орієнтуючись на внутрішній ринок і ринок СНД, Європи. Компанія стане ще більш конкурентоспроможною, витіснивши з українського ринку неякісний товар з інших країн. Загальні інвестиції Групи Метінвест у проєкт перевищать 1 млрд доларів США.

Я думаю, що цей цех буде гордістю Маріуполя та України, символом української промисловості.

— Рінат АХМЕТОВ.

На меткомбінаті «Азовсталь» акціонери відвідали повністю перебудовану в процесі реконструкції доменну піч № 3. Домна оснащена найсучаснішим обладнанням, вогнетривкими матеріалами, автоматизованою системою контролю виробничих процесів, збудовано дворівневе ливарне подвір'я закритого типу з потужним газоочищенням на основі рукавних фільтрів. А нова система охолодження дозволила відмовитись від використання морської води. Крім того, ДП № 3 працює на пиловугільному паливі, що дозволяє заощаджувати до 30 млн кубометрів природного газу на рік.

На завершення екскурсії виробничими майданчиками маріупольських металургійних підприємств акціонер Групи Метінвест Рінат АХМЕТОВ підкреслив: «Ми інвестували, інвестуємо й інвестуватимемо в місто Маріуполь та наші підприємства. Ми зробимо зі свого боку все, щоб люди мали гідну роботу, гідну зарплату, а найголовніше – щасливе життя».