Модернізація 15.09.2021 Читати 3 хв

Ремонт компресорів теплосилового цеху Азовсталі

У теплосиловому цеху меткомбінату Азовсталь Групи Метінвест в три етапи проводиться капітальний ремонт компресорів станції № 3, що забезпечує стисненим і висушеним повітрям технологічний процес конвертерного виробництва. Один з агрегатів відновлений до проектних параметрів і введений в експлуатацію. Фахівці приступили до ремонту другого компресора. Загальні інвестиції в роботи по трьом агрегатам складуть 7,5 млн грн.
 

З урахуванням специфіки безперервного виробництва конвертерного цеху, ремонт трьох компресорів проводиться по черзі, в три етапи, перший вже завершено. На компресорі № 3 встановлено корпус і вал імпелера, замінене масло, масляний фільтр і фільтр масляного туману, масляних і повітряних ущільнень, а також датчики контрольно-вимірювальних приладів (КВП). Агрегат введений в експлуатацію.

Фахівці приступили до робіт на компресорі № 2: проведено ремонт повітроохолоджувачів, замінені масло і фільтри. Запланована також заміна датчиків КВП і фільтрів попереднього вологовідділення на осушувачах.

Необхідність ремонтних робіт викликана природним зносом рухомих частин компресора - повітряних, масляних ущільнень, підшипників. Капітальний ремонт, який проводиться силами підрядної організації, дозволить забезпечувати конвертерне виробництво стисненим і висушеним повітрям без перебоїв.

розповів начальник теплосилового цеху Азовсталі Павло ПАНЧЕНКО.

Планове завершення капремонту всіх трьох агрегатів намічено на кінець листопада.