КСВ 28.07.2021 Читати 3 хв

РЕКОРД ІЗ ГІРНИЦЬКИМ ХАРАКТЕРОМ

У Кривому Розі вісім найсильніших людей України встановили новий національний рекорд із перетягування вантажного автосамоскида. Його прилучили одразу до трьох важливих дат 15-річчя Групи Метінвест, 30-річчя незалежності України і професійного свята Дня металурга та гірника.

Унікальна спортивна подія відбулася на майданчику гірничо-транспортного цеху № 1 Північного ГЗК, де вісім стронгменів кинули виклик кар'єрному велетню Caterpillar.

 

Для розминки силачі двічі намагалися зрушити з місця порожній самоскид вагою 156 тонн. До машини прив'язали так званий дишель, до якого прикріпили чотири пари спортсменів. Перебираючи ногами й руками спеціальними сходами, вони тягли за собою самоскид.

Дуже знаково, що на майданчику зібралися дійсно сильні духом люди. Адже гірницькі рекорди дуже схожі на рекорди важкоатлетів.

Андрій СКАЧКОВ, генеральний директор Північного ГЗК.

Після пробних заходів Caterpillar завантажили породою, і вага машини зросла майже вдвічі. У боротьбі за новий національний рекорд одна з трьох спроб розворушити кар'єрну автівку виявилася успішною. Суддівська колегія на чолі з Василем Вірастюком зафіксувала результат: восьмеро людей зрушили з місця та протягли самоскид вагою 293 тонни на відстань 44 сантиметри за 53,78 секунди. Сергій Конюшок, президент «Федерації стронгмена України», наголосив, що досягнення атлетів може претендувати й на місце в Книзі рекордів Гіннесса.

Уже 24 серпня, в День Незалежності України, стронгмени намагатимуться встановити новий рекорд – зрушити з місця та протягти літак «Мрія».