Важлива новина 17.04.2022 Читати 6 хв

Працюємо. З одною метою – перемога України

Більше 50 днів з початку війни. Світ змінився, ми змінились. Ми – безліч пружин, натягнутих до краю, ми – енергія, єдина суцільна жага перемоги і миру. Ми – сталь у слові і ділі.

Замість парків – гуманітарні центри. Замість футболок і кепок – бронежилети та каски. Замість вихідних – волонтерство.

І наша праця, щоденна, яка дає сили всім нам, армії, країні стояти, захищати, жити.

Далі, як завжди – широкий огляд по Групі Метінвест. Лонгрід – напрямки роботи, допомоги та стан виробництва. Багато тексту, але воно того варте – писати, читати, поширювати, щоб якомога більше людей були впевнені в перемозі і майбутньому України, продовжували працювати і долучатись до допомоги.

***

ДОПОМОГА ЗСУ І ТЕРОБОРОНІ

З перших днів почалась системна та масштабна робота щодо підтримки ЗСУ, тероборони, захисту міст. Принципова позиція компанії та Ріната Ахметова – була і є. Не все можна було говорити, і зараз також є певні обмеження щодо розголошення чутливої інформації. Ми не могли казати заздалегідь щодо контрактів на закупку бронежилетів, касок, поки вони в роботі. Або те, що ми працювали над тим, щоб самостійно виробляти спец. сталь для бронепластин.

Але вже є результати. І досить значні.

По-перше, на сьогодні ми маємо можливість забезпечити захисників майже 100 тис. бронежилетів. Приблизно 10 тис. – купили за кордоном, з них 4000 вже в Україні і передаються військовим.

Ще до 90 тис. виготовляються з безоплатно наданої Метінвестом сталі – 600 тонн імпортної, а 300 – власного виробництва. І це дуже круто – ми вийшли на потужність не менше 20 тонн на тиждень, а це приблизно 2 тис. бронежилетів.

Ще 50+ тисяч протитанкових їжаків, сталеві шипи, укріплення блокпостів, понад 100 авто для армії, пальне, захисні матеріали для лікарень, плюс каски, турнікети тощо. Тут більше та детальніше.

***

ГУМАНІТАРНИЙ ФРОНТ «РЯТУЄМО ЖИТТЯ»

Розгорнутий на повну. Тут залучена як компанія і співробітники, так і партнери, клієнти, друзі. Перший ключовий напрямок – забезпечення продуктами та товарами першої необхідності мешканців, тих, хто залишився в скрутному становищі в містах, де «гаряче».

На сьогодні проєкт «Рятуємо життя», що реалізується Метінвест та ДТЕК в координації з Фондом Ріната Ахметова, набирає максимальних обертів. Його географія стала значно ширшою, кількість партнерів зростає, як і допомога, що акумулюється і надходить в міста. Важливо, проєкт реалізується за сприяння державних органів влади – від міністерств до військових адміністрацій на місцях.

З початку заснування проєкту «Рятуємо життя» за кордоном та в Україні закуплено 2400 тонн харчових продуктів. Механіка наступна: закуповуємо (свої інвестиції + партнерські надходження) і гуртові закупівлі йдуть або на міжнародні хаби в Польщі (їх вже два), або в регіональні, що створені на базі наших підприємств у Запоріжжі – Запоріжсталь, Кам’янське – Каметсталь, Кривий Ріг – Центральний ГОК. Далі фасуємо продуктові набори з борошна, крупи, цукру, згущеного молока, соняшникової олії, консервів. Наступний крок – передача тим, хто опинився в біді та найбільш незахищеним верствам населення в вищезазначених містах + Дніпро, Покровськ, Авдіївка. Також частина наборів формує стратегічний запас на майбутнє.

Що дуже круто і важливо: ми вже отримали товарів та грошових внесків від партнерів, клієнтів, своїх колег із закордонних підприємств Групи на 500 тис.  на благодійний фонд Do it together.

Робота проєкту та фонду максимально прозора, аудит – за всіма міжнародними стандартами. Більше про те, як приєднатися до проєкту, є на сайті. І взагалі тут багато подробиць.

На сьогодні 100 тис. наборів уже в містах, ще 140 тис. у дорозі, і ми поступово передаємо їх людям. 9000 вже передані Покровській громаді  і 3000 отримали ветерани Метінвест Покровськвугілля. Також отримала набори Авдіївка.

***

А ще волонтери Метінвесту вже зібрали 66 657 кг гуманітарної допомоги для вимушених переселенців.

***

МЕДИЦИНА – ОКРЕМИЙ СТРІМ

Вже закупили та передали в лікарні медикаментів на 40 млн грн. Антибіотики, протизапальні, знеболювальні та кровоспинні препарати, антикоагулянти, розчини для внутрішньовенного вливання, хірургічний інструмент і витратні матеріали, засоби для інтубації тощо. Тут деталі першого траншу.

Далі пропрацьовуємо з лікарнями їх актуальні потреби і продовжуємо допомагати. Днями передали медикаменти в Кам’янське на 8 млн грн. А запорізький військовий шпиталь отримав партію ліків. Кривий Ріг щойно отримав другу партію медикаментів.

Ми також передаємо кисень у лікарні, і якщо місяць тому ми відвантажували тільки з Каметсталі, то вже зараз, після запуску Запоріжсталі, почали поставки і з Запоріжжя – вже надали 20 тонн.

Ще добра новина: Фонд Вадима Новинського закупив у Європі партію обладнаних машин швидкої допомоги.

І знов наші волонтери – молоді запорізькі металурги здають кров для українських воїнів.

***

МАРІУПОЛЬ

Місто продовжує боротися. Меткомбінати постраждали, але ми відбудуємо їх, щойно звільнимо місто від російських окупантів.

Акціонер Метінвест Рінат Ахметов учора заявив, що SCM відіграє ключову роль у повоєнному відновленні України та зокрема Маріуполя: «Моя мета - повернутися до українського Маріуполя і реалізувати наші плани, щоб маріупольська сталь могла, як і раніше, конкурувати на світових ринках».

Так і буде.

А поки що російська пропаганда продовжую поширювати фейки щодо маріупольських комбінатів, зокрема Азовсталі. Не можуть взяти, тож вигадують абсолютний треш, щоб виправдати свої злочин та варварське знищення міста і вбивства людей. Останнє – нібито біолабораторії та 240 натівців, що працюють зараз у секретних тунелях… Що треба мати в голові, щоб таке вигадати? І що там, в тій голові, має бути, щоб у це повірити?

Але ми продовжуємо жити і працювати. І головне, що ми сьогодні масштабно робимо – це приймаємо наших маріупольських колег в інших містах присутності підприємств, допомагаємо з тимчасовим прихистком, пропонуємо реабілітацію, працевлаштування, навчання тощо.

Тож у Запоріжжі вже відкритий і вже тиждень працює Центр реабілітації Метінвест. Всі наші покрокові дії щодо підтримки маріупольців зібрали тут. На сьогодні апдейт: вже є 4000 вакансій.

І дуже доречним буде для колег послухати відверте інтерв'ю генерального директора Азовсталь Енвера Цкітішвілі, яке в п’ятницю провів Микола Осиченко.

А Метінвест Політехніці – бути. Складна ситуація, але ми плануємо і працюємо. Олександр Поважний, ректор Метінвест Політехніки, розповідає про долю одного з найсміливіших проєктів незалежної України.

***

АВДІЇВКА

В Авдіївці ситуація складна, обстріли, АКХЗ наразі зупинений. Ми продовжуємо допомагати мешканцям міста, направляємо гуманітарну допомогу.

Пенсіонерам заводу, які залишаються у місті, доставили продукти у рамках проєкту «Рятуємо життя».

Додатково в Авдіївку Центр гуманітарної місії Метінвест у Запоріжжі передав 2000 продуктових наборів виживання.

***

ЗАПОРІЖЖЯ

Запоріжсталь частково відновлює виробництво та виводить його з режиму гарячої консервації. Роздули доменні печі № 4 і № 3. Підприємство працюватиме на двох домнах. Планується, що обсяг виробництва у квітні буде на рівні 65 тис. тонн чавуну, а на травень –150-170 тис. тонн.

Також працюють Запоріжкокс, Запоріжвогнетрив, ЗЛМЗ – і приймають колег-маріупольців.

Запоріжжя і Запоріжсталь продовжують виконувати величезну гуманітарну місію: приймають переселенців, на Платформі спільних дій створено єдиний реабілітаційний і реінтеграційний центр: медична та психологічна допомога, тут же працює й Центр Кар’єри Метінвест – все, щоб допомогти відновити, наскільки це можливо, нормальне життя.

Продовжуємо підтримувати місто: акціонери Групи Рінат Ахметов та Вадим Новинський перерахували по $500 тис. на підтримку сил запорізької тероборони.

PS 83-річчя відзначив колектив цеху холодної прокатки Запоріжсталі  і 88 років з дня заснування Запоріжкокс. Вітаємо)

***

КАМ'ЯНСЬКЕ

Каметсталь працює – як на економічному фронті, так і підтримуючи місто та мешканців. Комбінат продовжує працювати, на підприємстві функціонують усі три доменні печі. Забезпечуємо випуск продукції, кожен на своєму місці.

Проводяться планові ремонти. Відбуваються регулярні зібрання з колективами за участі керівників, в тому числі генерального директора.

Допомагаємо комунальним підприємствам: передали 5 тонн дизельного пального.

А всередині сховищ на Каметсталі створили належні побутові умови для перебування великої кількості людей, є необхідний запас води, теплих ковдр і продуктів тривалого терміну зберігання.

Центр Кар'єри Метінвест та Каметсталь продовжують працевлаштовувати маріупольців – інтерв’ю Д. Липпи.

***

КРИВИЙ РІГ

Всі гірничо-збагачувальні комбінати працюють, виробництво певним чином знижене на окремих ділянках, але робота продовжується, ми не зупиняємося. Всі програми за планом  екологічні, відновлювальні тощо.

На збагачувальній фабриці ЦГЗК спеціалісти ремонтної дільниці здійснили комплексне обслуговування млина технологічної секції № 10. 

На ІнГЗК засіяли травами вертикальний укіс відвалу № 1 з боку Інгульця. Екологи висадили дерева на території селища Вільний-2.

ЦГЗК щоденно працює, щоб отримати максимальний вміст заліза в концентраті.

Колектив цеху мереж і підстанцій ПівнГЗК своєчасно виконує роботу.

Криворізький ремонтно-механічний завод – надійна опора гірничодобувних підприємств Метінвесту.

Шляхом розподілення потоку руд з кар’єрів на ПівнГЗК підвищили вміст заліза у концентраті до 67 і вище відсотків.

На КРМЗ продовжують професійне навчання співробітників.

***

Гуманітарний центр на базі ЦГОКа прийняв партію продуктових наборів проєкту «Рятуємо життя» і вже з понеділка 18 квітня починаємо передачу в громади міста. Слідкуйте за новинами.

***

ПОКРОВСЬК

Місто живе, Метінвест Покровськвугілля – працює і підтримує громаду.

Кожна новина про роботи на ділянках, кожна історія героїв-співробітників, які вивозили маріупольців з окупованої території, волонтерів на місцях – надихає.

Кожен другий водій Дирекції з транспорту долучився до порятунку маріупольців.

Команда «Свято-Варваринської» збагачувальної фабрики підтримує економічний фронт України. Підприємство оперативно переробляє все вугілля, що добувають гірники ШУ «Покровське». А потім вчасно відвантажує кожну тонну продукції

500 метрів магістрального трубопроводу змонтували гірничомонтажники ділянки № 3 Метінвест Покровськвугілля в березні.

Сімдесят років у постійному русі. Навіть в умовах війни «Шахтобудівельна компанія» Метінвест Покровськвугілля не зупиняється ні на хвилину.

Гуманітарна підтримка триває. Підприємство підготувало для співробітниць компанії понад 500 наборів особистої гігієни.

Також 12 тис. наборів проєкту «Рятуємо життя» вже в місті і передані жителям.

***

PS Хештег #НезламнийМаріуполь

Історії незламних маріупольців, які вижили, змогли вибратися з пекла, влаштованого Росією, дістатися безпечних місць і продовжують жити і працювати в Україні. Декілька посилань нижче:

Історії Олени Калайтан та Наталі БольшакВ’ячеслава Балабана, маріуполець зараз працює на КРМЗ, Олександра Суслова, працівника ММКІ, Дмитра Савченка, працевлаштований на Каметсталь, Наталія Дабло, маріупольчанки, зараз на ІнГЗК.

***

І на останок ще до міжнародного спротиву російській агресії #CancelRussian

Укрметалургпром припиняє участь у всіх органах World Steel Association, доки російські асоціації та компанії продовжують брати участь у діяльності Worldsteel.

ВЕСЬ світ має бойкотувати Росію на всіх рівнях – особливо дипломатичних та економічних.

А ми продовжуємо – працювати і боротися.

Все буде Україна!

Читайте та підписуйтесь на директора департаменту корпоративних комунікацій Групи Метінвест Oleg Davydenko у Facebook.